20.51

Montreal Canadiens Vancouver Canucks

Ponedeljek, 16. 11. 2015, 20.51

Kakšna vrnitev hokejistov Montreala (video)

Hokejisti moštva Montreal Canadiens so gostili kanadske rivale iz Vancouvra. Po velikem preobratu so po podaljšku slavili domači hokejisti.

V noči na torek se je v hokejski ligi NHL igralo šest tekem. Zelo zanimiv je bil kanadski derbi med Montreal Canadiens in Vancouver Canucks. Gostje iz Vancouvra so že vodili s 3:0 in imeli zmago praktično že v žepu. Montreal, ki v vzhodni konferenci trenutno zaseda drugo mesto, se ni predal. Igralci so v drugi in tretji tretjini izenačili na 3:3, tekmo pa je odločil podaljšek. Tam je bil uspešen David Desharnais, ki je zadel v četrti minuti podaljška. Za Vancouver je bil to že tretji zaporedni poraz, medtem ko je Montreal v letošnji sezoni dosegel 14. zmago.

Florida Panthers je na domačem ledu v derbiju atlantske skupine le strla odpor Tampa Bay Lightning, podaljšek je 21 sekund pred zvokom sirene preprečil Aaron Ekblad za zmago domačih 1:0.

V Raleighu v Severni Karolini so zmago slavili hokejisti Anaheim Ducks, ki so s 4:1 potopili domačo ekipo Carolina Hurricanes. Pri racmanih je bil najbolj razpoložen Carl Hagelin z zadetkom in dvema podajama.

Podaljšek je odločil tudi tekmo v Ontariu. Detroit Red Wings je domačo ekipo Ottawa Senators premagal s 4:3, odločilni gol je v tretji minuti podaljška zabil Tomaš Tatar.

Junak tekme v St. Louisu je bil David Backes, ki je za domačo ekipo Blues zadel dva gola in prispeval še podajo, St. Louis Blues pa je Winnipeg Jets premagal s 3:2.

Vodilna ekipa pacifiške skupine Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bo tretjo zmago po vrsti lovila v noči na sredo v gosteh pri Philadelphia Flyers.