5 let, 7 mesecev

HDD Sij Acroni Jesenice liga INL Feldkirch Zell am See Lustenau

Torek, 24. 3. 2015, 11.27

Jeseničani se iz Avstrije vračajo s porazom, serija izenačena

Železarji so na drugi polfinalni tekmi lige INL, ki so jo odigrali v gosteh, s 3:5 izgubili proti Feldkirchu, ki je serijo izenačil na 1:1 v zmagah. Lustenau še zmago oddaljen od finala.

Avstrijci so povedli že v četrti minuti srečanja, ko jih je v vodstvo popeljal Dylan Stanley, ki je v 23. minuti zvišal na 3:0. Jeseničani se niso predali, po zadetkih Marka Tarmana, Marjana Manfrede, in Aleša Remarja je v 35. minuti na semaforju pisalo 3:3. A Youssef Riener je pol minute pred drugim odmorom razveselil dobrih dva tisoč domačih navijačev, končni izid 5:3 pa je v 60. minuti postavil Fabian Scholz.

Polfinalna serija, v kateri igrajo na tri zmage, je izenačena, prihodnja tekma bo v petek na Jesenicah. V drugem polfinalnem paru je Lustenau v podaljšku strl odpor Zell am See-ja in si priigral zaključni plošček.