Red Bull Salzburg HK Olimpija IceHL

Torek, 21. 2. 2023, 21.30

liga icehl, 21. februar

Hokejisti Olimpije poraženi tudi na predzadnji domači tekmi

iceHL SŽ Olimpija Salzburg | Olimpija je z 1:4 izgubila s Salzburgom. | Foto Nik Moder/Sportida

Olimpija je z 1:4 izgubila s Salzburgom.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so odigrali predzadnjo domačo tekmo sezone, ki se bo zanje končala 26. februarja. V Tivoliju je gostoval prvak iz Salzburga, ki si je že pred časom zagotovil četrtfinale. Zmagal je s 4:1. Danes sta neposredno uvrstitev v četrtfinale potrdila še Celovec, ki je s 5:0 odpravil zadnji Vorarlberg, in Dunaj, ki ni igral, a si je napredovanje zagotovil s porazom Linza proti Fehervarju.

Hokejisti Olimpije, ki so brez možnosti za preboj na 10. mesto, to še vodi v končnico razširjenega avstrijskega prvenstva, so izgubili še proti Salzburgu. S pomlajeno ekipo so se dobro upirali favoriziranemu tekmecu.

iceHL SŽ Olimpija Salzburg | Foto: Nik Moder/Sportida Foto: Nik Moder/Sportida Uvodni del je bil popolnoma v znamenju Avstrijcev, ki so zaspano ljubljansko obrambo presenetili že po 30 sekundah, ko je zadel Peter Schneider. Razmerje strelov na gol so gostje v prvem delu dobili kar s 16:4, premoč pa je v 10. minuti za drugi gol unovčil Thomas Raffl.

V drugem delu pa so se zmaji zbudili in bili z disciplinirano igro povsem enakovreden tekmec. Za borbenost so bili nagrajeni v 37. minuti, ko je znižal Miha Zajc, a le dve minuti kasneje je za goste zadel Dominique Heinrich.

Žan Us, ki je dobro branil ljubljanska vrata, je moral četrtič po plošček v svojo mrežo v 47. minuti, ko ga je po hitri in lepi akciji ugnal Mario Huber. Takrat so Salzburžani dokončno zadrsali novi zmagi naproti in brez težav popolnoma nadzirali dogodke na ledu.

iceHL SŽ Olimpija Salzburg | Foto: Nik Moder/Sportida Foto: Nik Moder/Sportida

Olimpija bo po tej tekmi v petek gostila še Bolzano, v nedeljo pa bo sezono končala na gostovanju pri Pustertalu.

HK SŽ Olimpija je kot prvi slovenski klub postala polnopravna članica združenja E. H. C. oz. Alliance of European Hockey Clubs, so sporočili iz hokejske Olimpije.

6. Vienna Capitals  46 - 73*
...........................................................................
7. Black Wings Linz   47 - 70
8. Fehervar AV19  46 - 66
9. Asiago   45 - 57
10. Graz 99ers  46 - 54
..........................................................
11. Pustertal  46 - 53
12. SŽ Olimpija  46 - 40
13. Pioneers Vorarlberg  45 - 33

*Že v četrtfinalu, prvih šest moštev se po rednem delu neposredno uvrsti v četrtfinale.
-  Moštva na mestih od sedmega do desetega se uvrstijo v pre-playoff in igrajo dodatne boje za preostali dve četrtfinalni vstopnici.
- Za moštva, uvrščena od 11. do 13. mesta, je po rednem delu sezone konec 26. februarja.