7 let, 12 mesecev

hokej Belorusija Junost Minsk Gomel

Četrtek, 12. 3. 2015, 17.35

Hokejski maraton v Belorusiji - šest podaljškov, 166 minut in 175 strelov

Izločilni boji nikakor niso lahki, kar sta pretekli konec tedna v polfinalu beloruskega prvenstva na svoji koži občutili moštvi Gomel in Junost iz Minska. Zmagovalec je postal znan v 166. minuti.

V beloruski Extraligi so te dni boji za finale, v katerih so pravi maraton uprizorili hokejisti Gomela in Junosti in Minska. Na uvodni polfinalni tekmi v Gomelu so gledalci vsekakor imeli kaj videti. Redni del se je namreč končal z rezultatom 1:1 in sledili so podaljški do zlatega zadetka. A najverjetneje nihče ni pričakoval, da bo za prvo zmago potrebnih kar šest 20-minutnih podaljškov.

V 166. minuti (165 minut, 11 sekund) je igralce le odrešil napadalec gostov Vitalij Kirjušenkov in Junosti priboril prvo zmago. Eden od junakov je bil vratar zmagovalcev Aleksander Borodulja, ki je zbral kar 107 obramb, čuvaj mreže domačih pa je bil uspešen ob 65 strelih – moštvi sta skupaj sprožili 175 strelov. Povrhu vsega igralci niso imeli veliko časa za regeneracijo, saj so drugo polfinalno tekmo odigrali že dan pozneje, tudi na tisti je bil na sporedu podaljšek, a na srečo igralcev krajši, saj so člani Junosti iz Minska - napredovali so s 4:0 v zmagah - slavili že v tretji minuti podaljška.

Nemci rekordni v Ervopi, Detroit in Montreal na splošno

Gledalci prvega beloruskega obračuna, ki se je začel ob 17. uri, končal pa okoli polnoči, niso videli rekordno dolge tekme v evropskih tekmovanjih.

Evropski rekord še vedno držita Köln in Mannheim, ki sta leta 2008 igrala skoraj 169 minut (168 minut, 16 sekund). Le ena tekma končnice je v zgodovini trajala še dlje, in sicer so daljnega leta 1936 hokejisti Detroit Red Wings z edinim zadetkom na srečanju premagali Montreal Maroons v 177. minuti.