Mountfield Hradec Kralove Frölunda hokejska liga prvakov

Torek, 4. 2. 2020, 9.35

finale hokejske lige prvakov

Na prestolu nič novega, Švedi ubranili naslov

Frölunda | Hokejisti Frölunde slavijo četrti naslov v hokejski ligi prvakov. | Foto Reuters

Hokejisti Frölunde slavijo četrti naslov v hokejski ligi prvakov.

Zmagovalci hokejske lige prvakov so hokejisti švedskega kluba Frölunda. V finalu, ki so ga igrali na Češkem, so s 3:1 premagali gostitelja Mountfield Hradec Kralove in ubranili naslov. Skandinavski kolektiv, h kateremu naj bi se v prihodnji sezoni vrnil Jan Muršak, je v tekmovanju, ki je v tej obliki potekalo šestič, zmagalo že četrtič.

Jan Muršak
Sportal Muršak odhaja tja, kjer je spet začel uživati v hokeju?
Žiga Pavlin
Sportal Žiga Pavlin: Psihično je bilo naporno, da sem se sestavil, a zdaj spet uživam #video

Hokejisti Mountifeld HK, ki so prvič zaigrali v finalu lige prvakov, so pred domačimi gledalci v CPP Arena povedli v 7. minuti, ko je ob igralcu več zadel Petr Koukal, a nato je v zadnjih treh minutah uvodne tretjine sledil popoln preobrat branilcev naslova. Simon Hjalmarsson je v 17. minuti ob številčni prednosti izenačil, dve minuti zatem je za vodstvo Švedov poskrbel Max Friberg, Johan Sundstrom pa je tik pred prvim odmorom zadel za vodstvo s 3:1. Pri tem rezultatu je ostalo do konca srečanja.

Za Frölundo, ki je petič zaigrala v finalu lige prvakov, je to četrti naslov.