Bojan Zajc Nik Zupančič državno prvenstvo HDD Olimpija HDD Jesenice

Državno prvenstvo, finale, 3. tekma

Jeseničani v podaljšku strli Olimpijo in vrnili naslov na Gorenjsko

1

Jesenice naslov prvaka | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so na tretji finalni tekmi državnega prvenstva v ljubljanskem Tivoliju v podaljšku s 3:4 premagali Olimpijo in brez izgubljene tekme postali državni prvaki. Za železarje, ki jih vodi slovenski selektor Nik Zupančič, je to 11. naslov prvakov v samostojni Sloveniji.

Olimpija je na tretji tekmi odigrala najboljšo prvo tretjino v seriji, v kateri se je po pomanjkanju tekmovalnega ritma začela dvigovati sredi druge tekme v nedeljo na Jesenicah. Zmaji so imeli tokrat na svojem terenu ob uvodu več od igre kot gostje, ki so sicer prišli do nekaterih priložnosti, a jih je Jeff Frazee tokrat uspešneje zaustavljal kot na preteklih srečanjih.

Ko se je Olimpiji v 12. minuti ponudila priložnost za igro z igralcem več, sprva ni kazalo, da jo bo izkoristila, a slabih 20 sekund pred iztekom kazni Jake Ankersta so Jeseničani pozabili na domačega kapetana Aleša Mušiča, ta je stal povsem sam ob golu Žana Usa in skoraj iz mrtvega kota zadel za 1:0. Lepo priložnost za izenačenje je imel nato Žan Jezovšek, a je bil Frazee na mestu. Kot tudi zadnjo minuto in pol, ko so imeli Jeseničani številčno prednost, a jim prednosti domačih do prvega odmora ni uspelo stopiti. Takole se je Aleš Mušič veselil vodstva, a je na koncu segel v roke Jeseničanom. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Takole se je Aleš Mušič veselil vodstva, a je na koncu segel v roke Jeseničanom. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Zmaji ušli, a so jim Jeseničani hitro vrnili

Privržencem Olimpije se je lahko še bolj sladko smejalo že na začetku drugega dela, ko je po podaji Mihe Zajca Aljaž Uduč streljal z bližine, Usu pa je plošček ušel v gol. A prav dolgo Ljubljančani niso zdržali pri vodstvu z 2:0. Po manj kot dveh minutah se je v gneči pred golom zeleno-belih najbolje znašel Miha Logar in gorenjsko moštvo vrnil v igro.

Bakle, odlomljen stol in predčasen odmor

Prizor, ki je moštvi odpeljal na predčasen drugi odmor. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Prizor, ki je moštvi odpeljal na predčasen drugi odmor. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Ritem igre ni bil na visoki ravni, je bila pa iz minute v minuto vse večja napetost med hokejisti in tudi navijači. Sledili so si številni prekrški in groba igra. Jeseničani so imeli od 38. minute 40 sekund dva igralca več, a niso znali kaznovati Ljubljančanov. Dobro minuto in pol pred koncem vroče tretjine so jeseniški navijači na led vrgli stol in baklo, tako da so hokejisti predčasno odšli v slačilnici in preostali del odigrali po čiščenju ledu.

Nadaljevanje je pripadlo gostom. Ti po izključitvi Olimpijinega napadalca Zajca niso oklevali in po podajah Jake Ankersta in Saše Rajsarja, ki je prenesel igro z desne na levo, izenačili z zadetkom Aleksandrom Magovcem. Pet minut zatem pa nalet kronali z novim zadetkom, Tadej Čimžar je bil spretnejši od ljubljanske obrambe in priskrbel prvo vodstvo Jesenic (2:3).

Gostiteljem ni preostalo drugega kot popoln napad, ob igralcu več se je v 48. minuti med razredčeno obrambo sprehodil Uduč in s svojim drugim zadetkom na tekmi izenačil ter poskrbel za napeto končnico. Olimpija se je najprej ubranila hudega pritiska ob igralcu manj, nato pa sama izvedla silovit pritisk proti vratarju Usu, a je bil Gorenjec vse do konca tretje tretjine zanesljiv. O zmagovalcu tekme in prvenstva je odločal podaljšek.

1 / 29

Logar za 11. jeseniški naslov v samostojni Sloveniji

V 66. minuti je, potem ko so se Ljubljančani ubranili z igralcem manj, še drugič zadel Miha Logar in z natančnim strelom odločil prvenstvo.

To je 11. naslov železarjev v samostojni Sloveniji, sicer pa 34. v bogati zgodovini jeseniških kolektivov. Rdeče-bela četa je naslov na Gorenjsko odnesla na najhitrejši mogoč način. Še drugič v treh letih pa jo je do naslova vodil Nik Zupančič.

Finale, državno prvenstvo

Tretja tekma, sreda, 12. april

HDD Olimpija : HDD Sij Acroni Jesenice 3:4* (1:0, 1:1, 1:2, 0:1) /0:3/
1:0 Mušič (Guimond, Planko, 14., PP1), 2:0 Uduč (Zajc, Snoj, 22.), 2:1 Logar (Kalan, 24.), 2:2 Magovac (Rajsar, Ankerst, 42., PP1), 2:3 Čimar (Jezovšek, 46.), 3:3 Uduč (48., PP1), 3:4 Logar (Rajsar, Ankerst, 66.)