7 let, 12 mesecev

liga KHL CSKA Moskva Jan Muršak SKA Sankt Peterburg

Torek, 13. 1. 2015, 21.08

Eden je bil dovolj za CSKA, trije premalo za Slovan

Moskovski CSKA je v četrtek z nogometnih 1:0 premagal Torpedo. Pri edinem zadetku je s podajo sodeloval Jan Muršak. Slovan iz Bratislave je s 3:5, enkrat je zadel Rok Tičar, izgubil proti Sočiju.

Potem ko so v začetku tedna izgubili na vojaškem derbiju proti SKA iz Sankt Peterburga, so Moskovčani v četrtek prišli do nove zmage. Ta je bila tesna, saj je je dobrih 3.500 gledalcev videlo le en zadetek. V 19. minuti je Francoz Stephane Da Costa premagal gostujočega vratarja Mihaila Birjukova, med podajalci pa je bil tudi slovenski napadalec Jan Muršak. Štajerec je na ledu preživel malce manj kot 18 minut in pol, dvakrat ustrelil in dobil pet od 11 sodniških metov. CSKA, pri katerem se je s stoodstotno zanesljivostjo izkazal vratar Kevin Lalande(ubranil 17 strelov), ostajajo v vodstvu, pred drugim SKA imajo osem točk prednosti.

Zadnje mesto zahodne konference zaseda Medveščak, medtem ko je na predzadnjem Slovan Bratislava, ki je v četrtek na domačem terenu s 3:5 klonil proti novincu iz Sočija. Gostje so v 42. minuti povedli s 4:1, a so se Slovanovci z zadetkoma Michala Vondrke in Roka Tičarja v 53. minuti približali na 3:4. Ob koncu so člani slovaškega moštva izenačenje in podaljšek lovili brez vratarja in s šestimi igralci v polju, kar so novinci v ligi KHL izkoristili in prek Andreja Peterssona postavili končni rezultat 5:3. Žiga Jeglič je bil na ledu malo manj kot 15 minut, Tičar pa je igral 16 minut in pol, štirikrat ustrelil in dobil tri od osmih sodniških metih.

Slovan nova tekma čaka v soboto, ko bo gostil Dinamo iz Moskve, CSKA pa bo v nedeljo gostoval pri tretjemu moštvu zahoda, Jokeritu.