HK Triglav Kranj HDD Jesenice HK Slavia Junior HK Olimpija državno prvenstvo

Četrtek, 28. 1. 2021, 21.36

državno prvenstvo, polfinale, drugi tekmi

Olimpija zanesljivo v finale

HK Olimpija | Olimpija si je že zagotovila finale državnega prvenstva. | Foto Urban Meglič/Sportida

Olimpija si je že zagotovila finale državnega prvenstva.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so dobili tudi drugo tekmo polfinala državnega prvenstva proti HK Slaviji Junior, tokrat s 4:0. Na uvodni so zmaji Založane zlomili v drugi polovici srečanja in zmagali z 8:1. Danes v Tivoliju so s 3:0 vodili že po prvi tretjini. Z zmago so si Ljubljančani pričakovano zagotovili finale. V drugem paru se merita HDD Sij Acroni Jesenice in HK Triglav Kranj. Prvo tekmo so s 5:0 dobili železarji.

Hokejisti iz Tivolija so brez večjih težav upravičili status favorita in se zanesljivo uvrstili v finale domačega tekmovanja.

Potem ko so pred dvema dnevoma na prvi tekmi, prvič pod vodstvom novega trenerja Finca Raima Summanena, slavili visoko z 8:1, so bili tokrat Založani nekoliko bližje, vseeno pa ne toliko, da bi lahko računali na morebitno tretjo tekmo.

Že v prvi tretjini so zeleno-beli, ki so bili tokrat v svojem Tivoliju uradno v vlogi gostov, dosegli tri gole. Prvega Jusso Pulli že v 19. sekundi, potem pa sta bila uspešna še Anže Ropret v 13. in Žiga Pance v 20.

V nadaljevanju Ljubljančani niso bili več tako učinkoviti, gostje na čelu z vratarjem Luko Kolinom pa so se dobro branili, tudi ob dveh prednostih tekmecev z igralcem več.

Tudi zadnja tretjina ni bila drugačna, Založani so bili dokaj enakovredni, niso pa prišli do vsaj častnega zadetka, čeprav so imeli ob koncu priložnost ob igralcu več. So pa domači z zadetkom Aleksandra Magovca v 56. minuti dokončno potrdili razplet tekme.