16.12

Detroit Red Wings Jan Muršak

Nedelja, 19. 2. 2012, 16.12

Detroitova neverjetna serija se nadaljuje

Detroit Red Wings je premagal San Jose in dosegel že 23. zaporedno domačo zmago, s čimer je še povečal že prej rekordno serijo v ligi NHL, v kateri je v nedeljo skupno na sporedu deset tekem.

''Rdeča krila'' so doma še naprej nerešljiva uganka za nasprotnike, tokrat se je morala pod poraz podpisati vodilna ekipa pacifiške divizije iz San Joseja. Detroit je vsako tretjino dosegel po en zadetek, medtem ko so nasprotniki po enkrat po v polno zadeli le v drugi in tretji tretjini. Jan Muršak je tokrat dobil le malo priložnosti za igro, v treh minutah in 50 sekundah se v statistike ni vpisal.

Pittsburgh je pred domačimi navijači priznal premoč Buffalu (2:6), pri katerem so se najbolj izkazali Derek Roy (dva gola in podaja), Jason Pominville (gol in dve podaji) in Christian Ehrhoff (tri podaje). Med vratnicami Minnesote je blestel Nicklas Backström, ki je zaustavil vseh 48 strelov Bostona. Za ''divjake'' sta v polno zadela Chad Rau in Matt Cullen. Z identičnim rezultatom je Anaheim premagal Florido, Jonas Hiller je z 31 obrambami ohranil mrežo nedotaknjeno, gola pa sta dosegla Teemu Selanne in Niklas Hagman. New Jersey je z novo zmago (3:1) iz četrtega skočil na drugo mesto atlantske divizije. V slednji so še naprej na vrhu Rangers, ki so s 3:2 v podaljšku ugnali Columbus. Po seriji gostovanj se je Chicago vrnil domov in s 3:1 ugnal St. Louis. Najbolj prepričljivi so bili tokrat Jets, s 5:1 so bili boljši od Colorada. Pri štiri zadetkih je s podajo sodeloval Blake Wheeler.

Liga NHL, 19. februar:

Detroit Red Wings : San Jose Sharks 3:2 Zetterberg, Miller, Helm; Couture, Marleau

Buffalo Sabres : Pittsburgh Penguins 6:2 Roy 2, Pominville, Gaustad, Stafford, Tyler; Engelland, Staal

Chicago Blackhawks : St. Louis Blues 3:1 Bolland, Hossa, Keith; McDonald

Minnesota Wild : Boston Bruins 2:0 Cullen, Rau

Montreal Canadiens : New Jersey Devils 1:3 Pacioretty; Clarkson, Parise, Taormina

Florida Panthers : Anaheim Ducks 0:2 Hagman, Selanne

Dallas Stars : Nashville Predators 2:3 Goligoski, Ryder; Bourque, Weber, Wilson

New York Rangers : Columbus Blue Jackets 3:2* Anisimov, Richards, Stepan; Brassard, Nash

Winnipeg Jets : Colorado Avalanche 5:1 Kane, Ladd, Little 2, Wellwood; Landeskog

Edmonton Oilers : Vancouver Canucks 2.5 Horcoff, Paajarvi; BIeksa, Higgins, Salo, D. Sedin, H. Sedin