20.28

Jan Muršak liga KHL CSKA Moskva SKA Sankt Peterburg Aleksander Radulov

Četrtek, 26. 3. 2015, 20.28

CSKA boje za finale odprl z zmago, Muršak z zadetkom

CSKA je prvo tekmo konferenčnega finala proti SKA dobil s 3:0. Z zadetkom in dvema podajama je bil razpoložen Aleksander Radulov, v polno tudi Jan Muršak, med vratnicama je blestel Stanislav Galimov.

Uvodni spopad zahodne konference se je končal po željah gostiteljev, ki nasprotnikom iz Sankt Peterburga niso dopustili niti zadetka. Da je bila ob koncu tekme na semaforju na strani gostov zapisana ničla, je bil najbolj zaslužen vratar CSKA Stanislav Galimov, ki je ubranil vseh 25 strelov hokejistov SKA. Na drugi strani je ob prav takšnem številu strelov trikrat klonil Mikko Koskinen, ki ga je že v sedmi minuti premagal Aleksander Radulov, na 2:0 je v 24. minuti zvišal Roman Ljubimov - tudi pri tem zadetku je s podajo sodeloval Radulov, končnih 3:0 pa je v 49. minuti ob številčni premoči postavil Jan Muršak (video), ki ga je plošček po strelu Radulova oplazil in zletel za hrbet finskega čuvaja mreže. Sprva se je zadetka veselil Rus, ki je imel danes svoj šov, kaj kmalu pa so ga pripisali Štajercu, ki je igral malo manj kot 16 minut, enkrat ustrelil in dobil 14 od 20 sodniških metov.

Obračun je v zadnji tretjini zaznamovala poškodba noge branilca SKA Dmitrija Kalinina, ki je ledeno ploskev zapustil s pomočjo soigralcev.

Moštvi bosta drugo tekmo serije, v kateri igrajo na štiri zmage, odigrali v soboto v Moskvi, nato se bodo preselili na teren SKA.