Thermometer Blue 0

liga EBEL Žiga Pance Miha Verlič Luka Gračnar Red Bull Salzburg Dornbirn VSV Beljak Sapa Fehervar

Torek, 26. 1. 2016, 22.24

Beljak ugnal nekdanjega trenerja, buldogi Gračnarjevim odščipnili točko

Vsi slovenski predstavniki, ki so nastopili v ligi EBEL, so zmagali. Miha Verlič in Žiga Pance sta z Beljakom s 4:3 premagala Sapo Fehervar, Luka Gračnar je s Salzburgom po podaljšku strl Dornbirn.

Korošci so po zaslugi klasičnega hat-tricka Marka Santorellija v 33. minuti vodili že s 3:0, a so varovanci Hannuja Järvenpääja, ki je še pred tremi meseci poveljeval gostiteljem, znižali na 3:2. Ko je Stefan Bacher 40 sekund pred koncem rednega dela zatresel prazno mrežo Sape Fehervar, se je zdelo, da je tekma povsem končana, a je Kevin Wehrs pol minute pred koncem znižal na 4:3 in Madžarom vrnil upanje. Za morebitno izenačenje jim je vseeno zmanjkalo časa. Beljak ostaja na prvem mestu kvalifikacijske skupine in v odličnem položaju za končnico, Sapa Fehervar je s šestimi točkami zaostanka druga.

Še bolj vroče je bilo na Solnograškem, kjer je Salzburg po dveh zadetkih Bretta Sterlinga v 52. minuti povedel s 5:4 in bil v vodstvu še 15 sekund pred koncem rednega dela. Takrat je Chris D`Alvise premagal Luko Gračnarja in izsilil podaljšek, v katerem je zmagovalca s tretjim zadetkom odločil Sterling. Slovenski vratar je branil vso tekmo in zaustavil 29 od 34 strelov, njegovo moštvo ostaja na vrhu skupine za razvrstitev.