Thermometer Blue 0

liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar Edmonton Oilers

Torek, 23. 2. 2016, 22.57

Anžetu Kopitarju v Los Angelesu uspel velik preobrat

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je v hokejski ligi NHL pomagal Los Angelesu do domače zmage nad Edmontonom. Columbus je na krilih trikratnega strelca Nicka Foligna ponižal New Jersey.

Kralji so se v domači dvorani Staples v Los Angelesu znašli v izgubljenem položaju. Po dveh tretjinah so zaostajali proti Edmontonu z 0:1, a v zadnji tretjini zbrali dovolj moči, da so uprizorili preobrat in se veselili tretje zaporedne zmage. V 46. minuti je rezultat izenačil Jeff Carter, junak večera pa je postal "kralj" Dwight King. Slabih šest minut pred koncem je zatresel mrežo kanadskih tekmecev in postavil končni rezultat 2:1.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je na ledu prebil skoraj 21 minut. Na srečanju sta blestela oba vratarja. Jonathan Quick (Los Angeles) je ubranil 26, Cam Talbot (Edmonton) pa 34 strelov.

Edmonton, ki se je zasidral na dnu razpredelnice lige NHL, je nanizal že šesti zaporedni poraz. V Los Angelesu slasti zmage ni okusil na zadnjih osmih tekmah.

Pod največji strelski dosežek večera se je podpisal Nick Foligno. Napadalec Columbusa se je proti New Jerseyju na seznam strelcev vpisal kar trikrat, njegovo moštvo pa je odpravilo goste s prepričljivim "teniškim" rezultatom 6:1.