Sobota, 6. 2. 2021, 22.29

alpska liga, 6. februar

Olimpija napolnila gol Feldkircha

1

HK Olimpija Vipiteno Nik Simšič Žiga Pance | Hokejisti Olimpije so visoko premagali Feldkirch, ki bo v nedeljo gostoval še na Jesenicah. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so visoko premagali Feldkirch, ki bo v nedeljo gostoval še na Jesenicah.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na zadnji alpski tekmi pred reprezentančnim premorom – Slovenci bi morali igrati na turnirju v Avstriji, a je odpovedan – zanesljivo, s 6:1, premagali Feldkirch. Ta se bo v nedeljo na Jesenicah pomeril še z železarji, ki jim ne bo pomagal Gašper Glavič, saj si je zaradi pretepa na četrtkovi tekmi prislužil tekmo prepovedi.

HDD Jesenice Bregenzerwald Jaka Sodja
Sportal Jeseničani prek Kitzbühla do devete zaporedne zmage v Alpski ligi

Vodilni Ljubljančani, od katerih se je pred dnevi poslovil kanadski napadalec Francis Beauvillier, so na domačem ledu zanesljivo opravili z osmim Feldkirchom, ki tokrat ni bil tekmec po meri gostiteljev.

Ti so v sedmi minuti izkoristili prvi power-play, ki jim je tokrat stekel, in prek Nika Simšiča hitro povedli. Gostje so sicer nekaj minut pozneje izenačili, a je kapetan Žiga Pance še pred prvim odmorom poskrbel za novo vodstvo Olimpije. Zmaji so še naprej prevladovali in ogrožali vratarja Alexa Caffija, ki se je večkrat izkazal, v 30. minuti pa po strelu Aleksandra Magovca ob igralcu več klonil še tretjič. Finski branilec Juuso Pulli je postavil rezultat prvih 40. minut (4:1), v zadnjem delu pa sta visoko zmago zeleno-belega tabora z zadetkoma potrdila Andraž Zibelnik in Miha Logar, ki je priskrbel tretji power-play zadetek na srečanju. Razmerje strelov je bilo 58:19.

Po večernem obračunu bodo zmaji imeli kar nekaj tekmovalnega premora, naslednjo tekmo Alpske lige bodo odigrali 16. februarja, ko bo v Tivoliju gostovala Fassa.

Sportal Kanadčan po manj kot mesecu dni zapušča zmajevo gnezdo

Gašper Glavič bo moral izpustiti nedeljsko tekmo s Feldkirchom. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Gašper Glavič bo moral izpustiti nedeljsko tekmo s Feldkirchom. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Glavič bo nedeljsko tekmo spremljal kot gledalec

Feldkirch bo v nedeljo gostoval še pri drugem slovenskem predstavniku. Ustavil se bo pri ekipi HDD Sij Acroni Jesenice, za katero je devet zaporednih zmag. Jeseničanom v lovu na novo ne bo smel pomagati napadalec Gašper Glavič, ki se je ob koncu četrtkovega obračuna zapletel v pretep z napadalcem Kitzbühla Florianom Ederjem. Oba igralca sta si prislužila prepoved igranja na naslednji tekmi. Do odločitve so pripeljala nova pravila sezone, vezana na bolezen covid-19, ki za fizično obračunavanje predvidevajo kazen.