alpska liga, 5. oktober

Jeseničani do velike zmage na derbiju

jes | Hokejisti Jesenic so zmagali na derbiju. | Foto HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Jesenic so zmagali na derbiju.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice je danes gostilo alpski derbi, na katerem so 5:3 (1:1, 2:2, 2:0) ugnali drugouvrščeni Asiago. Železarji so tako niz zmag podaljšali že na osem tekem.

Jeseničani so morali po lanski sezoni močno prevetriti zasedbo, saj se je kar nekaj nosilcev igre in trenerski štab preselilo v Ljubljano. Na trenerski stolček železarjev se je vrnil Nik Zupančič in v ekipo vključil tudi tri tuje moči, švedskega vratarja Oscarja Fröberga ter finska napadalca Jesperija Viikilä in Eetuja Ela.

Izjemen niz osmih zmag

Jeseničani so niz zmag v regionalnem tekmovanju podaljšali že na osem in trdno ostajajo na prvem mestu lestvice. Tokrat je bila zmaga v Podmežakli vredna še več, vsaj po psihološki plati, saj so ugnali drugo ekipo oziroma prve zasledovalce, za nameček pa še nadomestili zaostanek dveh golov.

Varovanci Nika Zupančiča so zmagali še osmič zapored. | Foto: Grega Valančič/Sportida Varovanci Nika Zupančiča so zmagali še osmič zapored. Foto: Grega Valančič/Sportida Železarji so namreč danes do polovice tekme lovili tekmece. V prvi tretjini so jim ti ušli v 12. minuti, a je izid poravnal Gašper Glavič v 16. Slabše je kazalo v drugi, saj so Italijani najprej izkoristili igralca več, potem pa zadeli še ob izenačenih močeh in v 34. minuti je bil izid 1:3.

A se domači niso predali. Že do konca druge tretjine so spet poskrbeli, da sta bili ekipi na začetnem izhodišču, potem ko sta zadela Jaša Jenko manj kot minuto pozneje ter v 39. minuti še Nejc Stojan.

Popoln preobrat pa so naredili na začetku zadnje tretjine. V le 75 sekundah so zadeli še dvakrat, najprej je bil natančen Jesperi Viikila, "power play" pa je izkoristil Aljoša Crnovič, izid 5:3 se potem ni več spremenil do konca tekme.

V seriji tekem v domači dvorani Jeseničane naslednji dvoboj čaka v petek, ko bodo gostili še Bregenzerwald.