Alpska liga HDD Jesenice HK Olimpija Sterzing Vipiteno Ivo Jan Jure Sotlar Boštjan Groznik

Sobota, 4. 11. 2017, 23.10

Alpska liga, med 31. oktobrom in 5. novembrom

Jeseničanom na derbiju večera ni uspelo, Olimpiji se je izšlo

HDD Jesenice HK Olimpija | Foto Vid Ponikvar

Slovenska predstavnika v Alpski ligi sta v soboto gostovala v Italiji. Jeseničani so izgubili pri vodilni ekipi Ritten z 2:5, Ljubljančani pa so s tesnih 4:3 prekrižale načrte Asiagu.

Drugouvrščeni Jeseničani so v derbiju kroga izkusili moč vodilnega Rittna, ki je s tekmo več na lestvici ušel na sedem točk prednosti. Četrta Olimpija se je pri neposrednem tekmecu Alpske lige Asiagu razveselila dragocene zmage.

Drugi poraz Jesenic, deveta zmaga Olimpije

Med strelce se je vpisal tudi Uroš Batič. | Foto: Printscreen Zimbio Med strelce se je vpisal tudi Uroš Batič. Foto: Printscreen Zimbio Gorenjci so izgubili pri branilcu naslova in vodilni ekipi prvenstva. Ta je že v prvi tretjini dvakrat zatresla jeseniško mrežo prek Oscarja Ahlstroma in Marcusa Spinella. Na 3:0 je v 27. minuti povišal Thomas Spinell, usodo Jesenic pa je v 44. minuti zapečatil Julian Kostner.

V 53. minuti je Gašper Glavič znižal zaostanek, le dve minuti pozneje pa je Tadej Čimžar zadel za 4:2. Oba zadetka so Jeseničani dosegli z igralcem več. A do kakšnega preobrata ni prišlo, še več, osem sekund pred koncem je Kostner postavil končni izid. Za Jeseničane je to drugi poraz na zadnjih 13 tekmah, še vedno ostajajo pri vrhu lestvice, a zdaj za Rittnom zaostajajo že za sedem točk.

Ljubljančani so tekmo proti aktualnemu podprvaku začeli izvrstno in povedli z 2:0 po golih Mihe Zajca in Nika Grahuta. Malce pred koncem prve tretjine je domače v igro vrnil Anthony Bardaro. V sedmi minuti druge tretjine sta zadeli obe ekipi in tako ostali v stiku, za Ljubljančane je bil najprej uspešen Črt Snoj, za gostitelje pa slabe pol minute pozneje Giulio Scandella.

V 41. minuti je Uroš Batič znova poskrbel za dva gola prednosti Olimpije, Enrico Miglioranzi je v 48. minuti še približal domačine na gol zadetka, a to je bilo vse, kar so zmogli. Ljubljančani so tako dosegli deveto zmago po rednem delu in so med tremi najboljšimi klubi na lestvici, s tremi tekmami več imajo toliko točk kot Jeseničani, torej sedem manj od vodilnega Rittna.

Groznik odigral 900

Boštjan Groznik je odigral 900. člansko tekmo. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Boštjan Groznik je odigral 900. člansko tekmo. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Sredin večer v Tivoliju je bil za dolgoletnega člana Olimpije, v tej sezoni pa tudi kapetana, Boštjana Groznika prav poseben. 35-letni branilec je odigral že 900. člansko tekmo, na kateri se je zeleno-beli tabor igral z zmago.

Ljubljančani so v začetku druge tretjine povedli z zadetkom Andreja Hebarja, gostje pa v 36. minuti izenačili. A le 12 sekund pozneje je 19-letni branilec Nik Petek s prvencem v Alpski ligi Olimpiji prinesel novo vodstvo. Tega je dve minuti pozneje okrepil še en mladenič Luka Zorko. Tudi za 20-letnega branilca je bil to prvi zadetek v tekmovanju.

Tretja tretjina je bila povsem v znamenju gostov (razmerje strelov 5:20 za Sterzing), ki jih vodi Ivo Jan, zanje pa igra otrok Olimpije Jure Sotlar. Zmaem je prednost dveh zadetkov uspelo držati vse do 52. minute, ko je Roberta Kristana premagal Ben Duffy. Kanadčan je v 57. minuti udaril še drugič, izenačil in izsilil podaljšek, v katerem zadetka ni bilo, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Pri teh so bili srečnejši gostitelji. Edini, ki je zatresel mrežo, je bil Kristjan Čepon.

Železarji spet na zmagoviti poti Jeseničani so s 3:0 premagali Fasso. | Foto: Vid Ponikvar Jeseničani so s 3:0 premagali Fasso. Foto: Vid Ponikvar

Potem ko so v soboto po desetih zaporednih zmagah izgubili proti Gardeni, železarji v sredo niso imeli večjih težav in proti Fassi upravičili vlogo favorita. Kljub občutni prevladi v prvi tretjini (razmerje strelov 20:3) so zadeli šele tri minute pred koncem uvodnega dela. Natančen je bil najboljši strelec Jesenic Luka Kalan. Vodstvo je sredi tekme zvišal Urban Sodja, končnih 3:0 pa je v začetku zadnje tretjine ob igralcu več postavil kapetan Andrej Tavželj.

Vratar Jeseničanov Mark Vlahovič, ki mu ob Clarku Saundersu pripada vloga drugega čuvaja mreže, je na premieri v Alpski ligi mrežo ohranil nedotaknjeno – zaustavil je vseh 17 strelov. Na drugi strani so gostitelji sprožili 47 strelov.