Sobota, 3. 2. 2018, 23.25

Alpska liga, med 30. januarjem in 4. februarjem

Olimpiji skalp prvaka, Jeseničani napolnili mrežo Fasse

HDD Jesenice, HK Olimpija | Foto Žiga Zupan/Sportida

Hokejisti HK SŽ Olimpija so zadnjo tekmo pred olimpijskim premorom v Alpski ligi odigrali v gosteh pri velik del sezone vodilnemu Rittnu, ki je trenutno drugi, sicer pa brani naslov prvaka. Ljubljančani, ki so v Italijo odpotovali brez prvega vratarja Roberta Kristana, so se veselili zmage po kazenskih strelih. Tilen Spreitzer je zaustavil 33 strelov od 35. Jeseničani so s precej lažjim nasprotnikom opravili temeljito. Fassi so zabili pet golov.

Ljubljančani, ki bodo v ponedeljek na povratni tekmi polfinala DP branili tesno prednost proti Kranju (2:1), se bodo v ritem Alpske lige vrnili 27. februarja, ko bodo pričakali Cortino.

Gorenjska ekipa - v ponedeljek bo na polfinalu DP proti Celju branila prednost s 4.2 s prve tekme - pa bodo naslednjo tekmo te lige prav tako odigrali 27. februarja, ko v Podmežaklo prihaja Sterzing Vipiteno.

Olimpija in Jesenice z enakim rezultatom odpravila nasprotnika

Jeseničani so se po seriji gostovanj v sredo vrnili v domačo Podmežaklo in se z zmago s 6:2 nad Zell am Seejem, ki jih je pretekli konec tedna premagal z 1:0, utrdili na tretjem mestu. Železarji so v začetku druge tretjine povedli z 2:0, a so gostje v 37. minuti izenačili. Luka Bašič je ob igralcu manj še pred zadnjim odmorom gorenjski ekipi prinesel novo vodstvo, ki ga je, prav tako z igralcem manj, zvišal Markus Piispanen. Luka Kalan je z drugim zadetkom na obračunu v 48. minuti zadel za 5:2, Bašič pa je nekaj trenutkov zatem postavil končnih 6:2.

V Ljubljani, kjer so tekmo posvetili preminulemu legendarnemu napovedovalcu Jožetu Rojku – Jocu, so se zmaji v sedmi minuti znašli v zaostanku, a z zadetkom Janeza Orehka hitro izenačili.

Italijani so nato spet povedli, a zatem ko je Luka Zorko še pred koncem uvodnega dela izenačil na 2:2, se Olimpija ni več znašla v zaostanku. Kristjan Čepon je sredi obračuna zadel za 3:2, nato pa so vodstvo višali še Črt Snoj, Andrej Hebar in Sašo Rajsar, ki je dosegel premierni zadetek v dresu Olimpije.