Do 57. minute je železarjem kazalo dobro, nato pa ...

0,38

termometer

HDD Sij Acroni Jesenice - HC Pustertal - Aplska liga
Hokejisti Jesenic so se proti podprvaku Pustertalu dobro držali do 57 minute, ko je na semaforju pisalo 1:1, na koncu pa izgubili z 1:4. Železarji vse oktobrske tekme v znak ozaveščanja o raku na dojkah igrajo v posebnih rožnatih dresih, na katerih je namesto logotipa rožnata pentlja. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v domači Podmežakli pričakali podprvaka tekmovanja Pustertal in se mu odlično upiralo do 57. minute, ko je na semaforju pisalo 1:1. Dobre tri minute pred koncem rednega dela je izkušeni Italijan Armin Hofer kaznoval izključitev Patrika Rajsarja in zadel za vodstvo z 2:1. Železarji so izenačenje in morebitni podaljšek lovili brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt ni izšel. Gostje so dvakrat zadeli v prazen gol in odpeljali zmago s 4:1.

Mitja Šivic HDD Jesenice HK Olimpija Sportal Hud poraz Jeseničanov v Avstriji

Nejc Stojan na kazenski počitek

Nejc Stojan si je zaradi nepravilnega naleta na sobotni tekmi pri Zell am Seeju, kjer so Jeseničani izgubili s 3:10, prislužil dve tekmi prepovedi. Nejc Stojan si je zaradi nepravilnega naleta na sobotni tekmi pri Zell am Seeju, kjer so Jeseničani izgubili s 3:10, prislužil dve tekmi prepovedi. Foto: Peter Podobnik

HDD Sij Acroni Jesenice prihodnji dve tekmi Alpske lige ne bodo mogli računati na branilca Nejca Stojana, ki si je kazen prislužil zaradi vložka na sobotnem obračunu z Zell am Seejem. Ta je slovensko moštvo premagal z 10:3.

Disciplinska komisija Alpske lige se je po ogledu dogajanja odločila, da bo moral Stojan zaradi nepravilnega naleta v predel glave oziroma vratu prisilno počivati na četrtkovi domači tekmi s podprvakom Pustertalom in na sobotni domači tekmi z novincem, drugim moštvom Dunaja. Železarjem bo na obračunih Alpske lige lahko spet pomagal v četrtek, 10. oktobra, ko bodo gostili Gardeno.