Thermometer Blue 0,30

HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga Robert Kristan

Sobota, 2. 12. 2017, 18.56

Alpska liga med 28. novembrom in 3. decembrom

Olimpija popustila v zadnjih minutah in zdrsnila na lestvici, Jeseničani niso več vodilni

Alpska liga Olimpija Rittner Buam | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so po suvereni sredini zmagi nad Asiagom (4:0) v petek gostovali pri Bregenzerwaldu, kjer so vodili z 2:0, na koncu pa domačinom dopustili preobrat in izgubili z 2:5. Jeseničani so v sredo v podaljšku izgubili derbi vodilnih z Rittnom (2:3). Ta je v soboto s 4:1 premagal drugo ekipo Celovca in na prvem mestu prehitel železarje. Tudi Olimpija je po sobotnih tekmah zdrsnila na lestvici in je šesta.

Ljubljančane je v vodstvo popeljal hokejist, od katerega zadetkov nismo vajeni. Že v 7. minuti je namreč zadel kapetan Boštjan Groznik, za katerega je bil to prvenec v Alpski ligi. Andrej Hebar je v 13. minuti vodstvo zeleno-belega tabora zvišal na 2:0.

Gostiteljem je na sredini srečanja le uspelo premagati Roberta Kristana, v zadnjih minutah pa poskrbeti za popoln preobrat. Med 54. in 59. minuto so zadeli štirikrat, zadnji zadetek v prazen gol, saj je Olimpija poskušala brez vratarja, a ji rezultata ni uspelo spremeniti.

Zmaji bodo naslednjo tekmo v Alpski ligi igrali v torek pri Feldkirchu.

Jeseničani v podaljšku izgubili derbi vodilnih

Jeseničani so v sredo v domači Podmežakli pričakali večji del sezone prvouvrščeno, trenutno pa drugo moštvo tekmovanja Ritten. Na precej izenačenem obračunu, na katerem so odločale malenkosti, so gostje povedli v 29. minuti, a ni dolgo ostalo pri vodstvu Italijanov.

Jeseničani so v sredo izgubili z Rittnom. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Jeseničani so v sredo izgubili z Rittnom. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Luka Bašič je izenačil, Blaž Tomaževič pa je v začetku zadnje tretjine ob številčni prednosti priigral vodstvo. Gostje so deset minut pred koncem še drugič premagali Clarka Saundersa, tako da je sledil podaljšek. Železarjem se je ponudila lepa priložnost za zmago, dve minuti so imeli igralca več (4 na 3), a niso zadeli. Je pa to iz praktično prve priložnosti Rittna to uspelo Danielu Tudinu.

Robert Kristan ni prejel zadetka. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Robert Kristan ni prejel zadetka. Foto: Urban Urbanc/Sportida Gorenjci bodo naslednjo tekmo odigrali šele 16. decembra, ko bo v Tivoliju derbi z Olimpijo.

Ta je v sredo brez večjih težav odpravila tretji Asiago. V prvem delu je zadel Andrej Hebar, v zadnji tretjini pa so Luka Ulamec, Aljaž Uduč in Matic Kralj zadeli v razmiku sedmih minut in potrdili zmago. V vratih se je izkazal Robert Kristan, ki je zaustavil vseh 34 strelov gostov.

V trenerskem štabu Burnik, v napadu Alagić Aleš Burnik (drugi z leve) in Gaber Glavič bosta moči združila tudi v klubu. | Foto: Vid Ponikvar Aleš Burnik (drugi z leve) in Gaber Glavič bosta moči združila tudi v klubu. Foto: Vid Ponikvar

Dan pred obračunom z Italijani so trenerski štab okrepili z Alešem Burnikom, ki si je trenerske izkušnje nabiral v mladinskih selekcijah Olimpije, nazadnje deloval v Hokejskem centru Maribor, trenutno pa v članski reprezentanci deluje kot videoanalitik. Z glavnim trenerjem Gabrom Glavičem bosta po reprezentanci moči združila še v klubu.

Novo ime med železarji je tudi Adis Alagić. Triindvajsetletni napadalec je večino kariere preigral za Beljak (tudi letošnjo sezono je začel na Koroškem), v ligi EBEL je zbral 144 tekem, 13 zadetkov in 16 podaj. Lani je na 16 tekmah branil tudi barve Olimpije, nato pa se preselil v drugo švicarsko ligo.