Nedelja, 26. 11. 2017, 20.02

Alpska liga, 22.–26. november

Jeseničanom po novi zmagi gledajo vsi v hrbet

HDD Jesenice HK Olimpija | Foto Vid Ponikvar

Hokejisti Jesenic so na nedeljski tekmi dolgo trli najslabše moštvo lige, drugo ekipo Celovca, ga na koncu premagali s 5:2 in na prvem mestu Alpske lige zamenjali Ritten. Prav z Italijani se bodo v derbiju dneva pomerili v sredo ob 19. uri v domači Podmežakli.

Gorenjcem, za katere je bila to že četrta tekma tedna, je vodstvo že v peti minuti zagotovil Nejc Stojan, a gostje so z dvema zadetkoma Matthiasa Kerna, ki je ugnal Clarka Saundersa, v 16. minuti povedli in se na odmor odpravili z vodstvom. Tega so Jeseničani prek Lana Brana Rauha izničili že v začetku druge tretjine, nekaj minut pozneje pa jim je novo vodstvo na tekmi prinesel Tadej Čimžar. Jaka Sodja je v zadnjem delu zvišal na 4:2, Miha Brus pa je zmago in prvo mesto potrdil štiri minute pred koncem.

Jeseničani so s tretjo zmago v tem tednu prevzeli vodstvo v Alpski ligi, v kateri bodo spet na delu v sredo. Pester večer se takrat obeta v Podmežakli, saj na Gorenjsko prihaja drugouvrščeni Ritten.

V soboto na kolena spravili Cortino

Železarji so povedli v deveti minuti, ko je Luka Bašič uspešno izvedel kazenski strel. Do prvega odmora je zadel še kapetan Andrej Tavželj in gostitelji so po 20 minutah vodili z 2:0. Prednost je v 27. minuti stopil Riley Brace, ta je bil edini junak Cortine, ki mu je uspelo premagati tudi tokrat razpoloženega vratarja Clarka Saundersa (26 obramb). A že kaj kmalu so varovanci Gabra Glaviča spet ušli na +2, natančen je bil Erik Svetina. David Planko je v 52. minuti zadel za 4:1, Svetina pa je z drugim zadetkom tik ob koncu le še potrdil zmago in postavil končnih 5:1.

Olimpija ob vrnitvi Kristana do pomembne zmage

Olimpijo je na njeni edini tekmi tedna v sredo proti Val Pusterii Erica Panceta v 11. minuti v vodstvo popeljal Andrej Hebar, čigar zadetek se je na koncu izkazal za zmagovitega. Gostom namreč ni uspelo premagati razpoloženega vratarja Ljubljančanov Roberta Kristana, ki se je vrnil po poškodbi prsta. Zaustavil je vseh 23 strelov. Italijani so ob koncu izenačenje lovili brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt ni izšel. Aljaž Uduč je minuto pred koncem zadel v prazen gol in postavil končnih 2:0.

Robert Kristan se je vrnil po poškodbi prsta in ob zmagi z 2:0 zaklenil vrata. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Robert Kristan se je vrnil po poškodbi prsta in ob zmagi z 2:0 zaklenil vrata. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Železarji pustošili v Celovcu

Jeseničani so na prvi od treh tekem v Alpski ligi v tem tednu zanesljivo odpravili najslabši kolektiv tekmovanja, drugo ekipo Celovca. K zmagi z desetimi zadetki razlike je tri zadetke prispeval Luka Bašič, dva Tadej Čimžar, pod enega pa so se podpisali Gašper Glavič, David Planko, Luka Kalan, Patrik Rajsar, Žan Jezovšek in Miha Brus. Častni zadetek so domači dosegli v 55. minuti, ko je Marka Vlahoviča (v 33. minuti je zamenjal Clarka Saundersa) premagal Nikolaus Kraus.