7 let, 12 mesecev

liga NHL Chicago Blackhawks

Nedelja, 1. 11. 2015, 16.18

Aktualni prvaki lige NHL popravili slab vtis, Dallas se je utrdil v vodstvu

Aktualni prvaki najmočnejše hokejske lige, Chicago Blackhawks, so sinoči na domačem ledu premagali Edmonton, Hudiči pa v podaljšku strli odpor Vancouvra.

Aktualni prvaki lige NHL, Chicago Blackhawks, so s sinočnjo zmago na domačem ledu, kjer so z rezultatom 4:2 premagali Oljarje iz Edmontona, popravili slab vtis, ki so ga pustili po kar štirih porazih na zadnjih petih tekmah. Tekmo je zaznamoval vratar Chicaga Corey Crawford, ki je za prvake zbral 34 obramb, od tega kar 22 v drugi tretjini.

Dallas je s 4:1 v Detroitu premagal rdeča krila, ki so v zadnji tretjini ostala brez vratarjaJimmyja Howarda. Ta je po naletu Jasona Spezze v glavo 13 minut pred koncem tekme obležal, nato pa zapustil ledeno ploskev. Po zadnjih informacijah ni šlo za pretres možganov, s Howardom pa naj ne bi bilo nič hujšega. Dallas je z zmago še utrdil vodstvo na zahodu.

Do zmage so prišli tudi hokejisti Bostona, ki so z 2:1 strli New York Islanders. Levji delež k zmagi Kosmatincev je prispeval izjemni vratar Tuukka Rask, ki je zaustavil 36 strelov gostiteljev, na drugi strani pa sta Jaroslava Halaka ukanila Ryan Spooner in Patrice Bergeron.

Najbolj vroče je bilo med hudiči in Vancouvrom. Zmagovalca je odločil podaljšek oziroma bolje rečeno Kyle Palmieri, ki je v 64. minuti izkoristil igralca več in premagal Ryana Millerja.