liga KHL hat-trick rekord

Torek, 7. 10. 2014, 12.10

5 let

106 sekund za rekordni dosežek v ligi KHL (video)

Tekma med Sibirom iz Novosibirska in Torpedom iz Nižnega Novgoroda je postregla z rekordom v ligi KHL. Zanj je poskrbel Wojtek Wolski, ki je v 106 sekundah trikrat premagal nasprotnikovega vratarja.

Napadalec Torpeda se je razbesnel na začetku druge tretjine, ko je v 23. sekundi najprej izenačil, dobro minuto zatem zvišal na 2:1, kaj kmalu pa v gneči pred golom po strelu soigralca podstavil palico in dosegel najhitrejši hat-trick v zgodovini lige KHL (106 sekund). Gostitelji iz Novosibirska so po tretjem zadetku ukrepali in zamenjali vratarja, a jim ni uspelo narediti preobrata. Po zmagi s 3:2 so tri točke odnesli Wojtek Wolski in soigralci.

Za dva zadetka po novem osem sekund

V torek je bil v Kontinentalni hokejski ligi postavljen še en rekord. Napadalec Severstala Jurij Trubačev je v razmiku osmih sekund zadel dvakrat. Prejšnji rekord lige KHL Petra Koukala je izboljšal za tri sekunde, Čeh je namreč dva zadetka dosegel v 11 sekundah. Tudi zadetka Trubačeva, ki je s soigralci s 7:3 premagal Metallurg Novokuzneck, si lahko ogledate v videoposnetku.