Thermometer Blue 0

vaterpolo

Sobota, 19. 12. 2015, 20.55

Zgodovinski dan za ljubljanske vaterpoliste

Vaterpolisti Ljubljane so v finalni tekmi pokala Slovenije v Kranju z 9:5 (4:3, 3:1, 0:1, 2:0) premagali Triglav in se prvič v zgodovini kluba veselili pokalnega naslova.

V pokritem kranjskem bazenu se je finalna tekma slovenskega pokala končala po napovedih. Že pred tekmo je trener Triglava Aleš Komel napovedal, da so v vlogi favorita Ljubljančani, ki so si zelo želeli tega naslova. Na tekmi so naredili manj napak od domače ekipe, kar je na koncu tudi odločilo zmagovalca.

Kranjski vaterpolisti so po začetnem vodstvu Ljubljane sicer povedli s 3:1, a nato naredili preveč napak, kar so s tremi zaporednimi goli gostje tudi izkoristili. Do odločitve je prišlo v drugi četrtini. V njej so aktualni državni prvaki, ki nikoli do zdaj še niso osvojili pokalnega naslova, dosegli še tri gole in s tem praktično že rešili vse dvome o tem, komu bo pripadla pokalna lovorika. Domačini so se jim v tretji četrtini še približali na dva gola zaostanka, toda v zadnji so Ljubljančani še dvakrat zatresli domačo mrežo.

"Tega naslova smo si resnično zelo želeli. Še vedno nismo v najboljši formi, načrtujemo, da jo bomo v nadaljevanju sezone še stopnjevali in da bomo pokalnemu naslovu dodali še naslov državnih prvakov," je po koncu tekme dejal Andraž Žurman, predsednik in vratar Ljubljane. "Pozna se nam, da z izjemo Primoža Troppana v ekipi nimamo dovolj izkušenih igralcev, saj je naša povprečna starost 19 let. Odločilo je to, da je Ljubljana naredila manjše število napak, toda navkljub porazu smo na pravi poti," pa je dejal domači trener Komel.