9.55

Ljubljana Beach Volley Challenge Nejc Zemljak Jasmin Čuturić

Petek, 31. 7. 2015, 9.55

Zemljak in Urnaut premočna za Pokija in Pulka (foto)

Nejc Zemljak se je z Aljošo Urnautom gladko uvrstil med štiri najboljše ljubljanskega turnirja. Slovensko-belgijska naveza je bila premočna za Danijela Pokeršnika in Zlatka Pulka.

V lahko rečemo slovenskem derbiju sta imela skoraj celotni prvi niz pobudo Poki in Pulko, a sta jima trdoživa in nepopustljiva Nejc in Aljoša ves čas sledila in v samem zaključku tudi prehitela in dobila niz z 21:19.

V drugem sta nato igrala le še favorizirana Zemljak in Urnaut, ki sta se v polfinalu pridružila Čehoma Janu Dumeku in Robertu Kufi. Ta sta v prvem četrtfinalu premagala Avstrijca, lanska finalista, Michaela Murauerja in Floriana Schnetzerja.

''Do zdaj sva lahko z Aljošo zares zadovoljna, saj sva zmagala vse tekme in prišla do polfinala. Ni šlo vse tako gladko, kot kaže rezultat, saj sva zaostajala celoten prvi niz in nama ga na koncu uspelo dobesedno ukrasti. V drugem je šlo vse kot po maslu, igrala sva brez napak in se zasluženo uvrstila med štiri. Imava še veliko rezerv, zato naju sploh ne zanima, kdo nama bo stal nasproti v polfinalu. Kdorkoli bo, bo zanj potrebno najti rešitev in poskušati zmagati,'' je po uvrstit v polfinale povedal Zemljak, ki se bo z Urnautom v sobotnem polfinalu pomeril z Brazilcema Marciom Gaudinejem in Marcusom Borinom.

Polfinalni in finalni obračuni bodo potekali v soboto. Ženski finale se bo začel ob 21. uri, moški pa ob 22.uri.