Thermometer Blue 0,01

laser jadranje Žan Luka Zelko

Nedelja, 6. 6. 2021, 13.36

Zelko tekmo svetovnega pokala končal na 21. mestu

Žan Luka Zelko | Slovenski jadralec Žan Luka Zelko je tekmo za svetovni pokal v razredu laser končal na 21. mestu.

Mariborčan Žan Luka Zelko je na svetovnem pokalu v jadralnem razredu laser, ki se je končal v Medembliku na Nizozemskem, zasedel 21. mesto (97 točk). Potnik na olimpijske igre v Tokiu je s tem dosegel svojo najboljšo uvrstitev na svetovnih pokalih doslej. Zadnjo, deveto regato je končal na devetem mestu.

Regate za medalje najboljše deseterice še niso končali. Med 61 jadralci je pred zadnjim dnevom vodil Britanec Lorenzo Brando Chiavarini, ki si je z 19 točkami skoraj že zagotovil zmago.

Zelko je predzadnji dan tekmovanja nazadoval na 24. mesto, v petek je bil še na 16. mestu. Po prvem dnevu je bil tretji, po drugem pa osmi, a le tri točke za vodilnim.

Žan Luka Zelko | Foto:

"Kvalifikacije sem odjadral fenomenalno, zelo sem bil zadovoljen s svojim jadranjem. V finalu pa sem bil prevečkrat na napačni strani regatnega polja, kar je v taki konkurenci nedopustno, ker smo si vsi zelo blizu in se takoj pozna. Te napake so me stale boljšo uvrstitev.

Kljub temu sem dosegel najboljši izid v svetovnem pokalu med posamezniki. Ostaja grenak priokus, ker sem imel po kvalifikacijah možnost, da napadem medalje. Ne smem biti razočaran, a v mesecu dni do OI me čaka trdo in naporno delo. Najprej se za teden dni vračam domov, potem me čakajo sklepne priprave v Splitu in nato pot v Enošimo na Japonsko," je po nastopu dejal Zelko.