2 meseca

Žan Luka Zelko Sloveniji prijadral olimpijsko normo

Žan Luka Zelko | Žan Luka Zelko je Sloveniji priboril olimpijsko kvoto v jadranju. | Foto Jadralna zveza Slovenije

Žan Luka Zelko je Sloveniji priboril olimpijsko kvoto v jadranju.

Slovenski jadralec Žan Luka Zelko se je na evropskem prvenstvu v ILCA 7 ves teden dostojno kosal z zahtevnimi vremenskimi in regatnimi pogoji ter močno konkurenco kar 136 jadralcev in danes Sloveniji prijadral olimpijsko normo, so sporočili z Jadralne zveze Slovenije.

Tridesetletni Mariborčan Žan Luka Zelko je zadnji plov prvenstva zaključil na osmem mestu, kar je zadostovalo za skupno 11. mesto med evropskimi jadralci. Zelko je s tem osvojil tudi drugo mesto med evropskimi državami brez olimpijske norme (pred njim je bil le jadralec iz Izraela), in ker sta se na tem evropskem prvenstvu podelili dve normi, je prav druga šla v roke Sloveniji, so sporočili z Jadralne zveze Slovenije.

"Za las sem zgrešil prvo deseterico, ampak sem zadovoljen s tem, da sem za Slovenijo in zase osvojil olimpijsko normo. Moram reči, da sem si danes dal kar dosti vetra in si otežil dokaj lahko delo. Na srečo sem se za zadnji plov osredotočil in odjadral vrhunsko. Rezultat je tukaj, norma je v žepu, zdaj se osredotočam na olimpijske igre v Parizu. Vesel sem in ponosen, je pa za mano naporen dan," je iz Aten sporočil Zelko.

Slovenska predstavnika v mladinski konkurenci ILCA 7 Luka Zabukovec in Benjamin Aganovič sta prvenstvo končala na 52. in 102. mestu. Med dekleti v ILCA 6 se je mladinka Alenka Valenčič uvrstila na 25. mesto, Lin Pletikos pa je prvenstvo končala na 43. mestu. Obe sta jadrali v zlati skupini.