Tanja Žakelj Benjamin Savšek

Sreda, 11. 12. 2013, 19.33

Žakljeva in Savšek športnika Ljubljane za leto 2013

Gorska kolesarka Tanja Žakelj in kanuist Benjamin Savšek sta najboljša športnika mestne občine Ljubljana za leto 2013. Priznanji sta prejela na podelitvi priznanj Ljubljane in Športne zveze Ljubljana.

Žakljeva si je priznanje za najboljšo v ženski konkurenci prislužila s prvim mestom v skupnem seštevku svetovnega pokala in z zlatim odličjem na evropskem prvenstvu. Savšek pa je bil uspešen v slalomu na divjih vodah, ko je na svetovnem prvenstvu osvojil bronasto odličje v posamični konkurenci, bronast pa je bil tudi z ekipo na evropskem prvenstvu.

Pri dekletih je drugo mesto pripadlo judoistki Vlori Beđeti, tretje pa sta si razdelili strelka Živa Dvoršak in balinarka Tanja Sodec. Med fanti je drugo mesto osvojil telovadec Sašo Bertoncelj, tretje pa kanuist Anže Berčič.

Najboljša športna kolektiva leta sta postala rokometni klub Krim Mercator z uvrstitvijo v polfinale lige prvakinj in odbojkarji ACH Volleyja z zmago v srednjeevropski ligi in uvrstitvijo med najboljših 12 klubov v ligi prvakov.

Mlada športnika leta 2013 v Ljubljani sta gorska tekačica Lea Einfalt s srebrom z mladinskega svetovnega prvenstva in alpski smučar Žan Kranjec, ki je bil na MSP v veleslalomu tretji.

Na prireditvi, na kateri je zbrane nagovoril tudi ljubljanski župan Zoran Janković, so podelili še številna druga priznanja, med drugimi so jih za dolgoletni obstoj in delovanje dobili ND Slovan za 100-letnico, ŠD Gib za 110-letnico, PD Ljubljana Matica za 120-letnico in ŠD Narodni dom za 150-letnico.