EP v jadranju, formula kite

Vodišek pred zadnjim dnem sedmi

Toni Vodišek Kite | Toni Vodišek je trenutno sedmi. | Foto JZS

Toni Vodišek je trenutno sedmi.

Koprčan Toni Vodišek je po štirih finalnih regatah evropskega prvenstva v novem olimpijskem jadralnem razredu formula kite, ki se je v sredo začelo v kraju Villeneuve-les-Maguelone pri Montpellierju v Franciji, z 12. napredoval na sedmo mesto. Ima 20 točk, vodi pa še naprej domačin Axel Mazella z osmimi točkami. Prvenstvo se bo končalo v nedeljo.

Po uvodnih štirih plovih zaradi prešibkega vetra v naslednjih dveh dnevih niso tekmovali. Tokrat so dočakali veter z 10 do 14 vozli.

Prve finalne regate Vodišek ni opravil dobro in jo je končal na 20. mestu, ta uvrstitev pa se mu kot druga najslabša črta iz skupnega seštevka. V naslednjih plovih je bil tretji, šesti in drugi.

Za Mazello sta na naslednjih dveh mestih prav tako Francoza, drugi je Benoit Gomez (12 točk), tretji pa Maxime Nocher (15).

V nedeljo so najprej na programu polfinalni obračuni, zmagovalca skupin pa se bosta uvrstila v finale, kjer sta že najboljša po današnjih regatah.