Boštjan Maček Denis Vatovec

Torek, 12. 6. 2018, 19.14

Vatovec po prvem dnevu 22., Maček 31.

Boštjan Maček | Foto Getty Images

Po prvem dnevu dvodnevne strelske tekme za svetovni pokal v malteškem Siggiewiju je od treh slovenskih tekmovalcev v olimpijski disciplini trap v najboljšem položaju Denis Vatovec, ki je trenutno na 22. mestu, medtem ko je Boštjan Maček na 31. mestu.

Vatovec je zadel 47 od 50 letečih tarč, Maček 46 glinastih golobov, tretji slovenski predstavnik Tomaž Blazinšek (44) pa je na 66. mestu. V sredo bodo na sporedu še tri serije ter veliki finale šestih najboljših strelcev iz kvalifikacijskega dela.

V minulih dveh dneh je bila na veliki sceni edina slovenska predstavnica na Malti Jasmina Maček, ki je tekmo v trapu končala na 26. mestu. Prekmurka je bila po prvem dnevu in treh serijah na 19. mestu, po današnjih dveh serijah pa je malce pokvarila svojo uvrstitev.

Prekmurska strelka je skupno zadela 107 od možnih 125 letečih tarč, od tega 21 v prvi, 20 v drugi, 24 v tretji, 20 v četrti in 22 v peti seriji. V finalu je zmagala Finka Satu Makela-Nummela, ki je bila najboljša tudi v kvalifikacijah.