8.12

vaterpolo Triglav Ljubljana

Četrtek, 18. 6. 2015, 8.12

Triglavani v tesni tekmi izenačili na 1:1

Vaterpolisti kranjskega Triglava so v drugi tekmi finala državnega prvenstva doma premagali Ljubljano z 12:11 (2:4, 5:2, 2:2, 3:3) in izid v zmagah izenačili na 1:1.

V izredno izenačeni tekmi, v kateri je Triglav prvič povedel v 16. minuti srečanja (7:6), so se na koncu zmage veselili domači vaterpolisti. Za Triglav je tokrat pet zadetkov dosegel Jaša Kadivec, dva Benjamin Popovič in Marko Gostič, po enega pa še Jaka Štirn, Jaka Mikoletič in Matic Smolej. Za Ljubljano je tri zadetke dosegel Martin Puš, dva Jure Sadar, Miha Fakin in Jaka Škof, po enega pa še David Kecman in Grega Merlak.

To je bila že peta tekma od šestih v sezoni, ki se je končala z golom razlike. Tokrat je kazalo na gladko zmago Kranjčanov, ki so še slabe tri minute pred koncem vodili z 12:9, v končnici pa dopustili gostom, da so se približali.

Tretja tekma bo v soboto ob 19. uri na Kodeljevem.