Sprint na mirnih vodah, regata, Milano

Tri odličja za Slovenijo na močni regati v Milanu

Slovenska reprezentanca sprint na mirnih vodah, Milano | Slovenski sprinterji na mirnih vodah so na močni regati v Milanu dosegli nekaj odmevnih uspehov. | Foto Kajakaška zveza Slovenije

Slovenski sprinterji na mirnih vodah so na močni regati v Milanu dosegli nekaj odmevnih uspehov.

Nekateri slovenski sprinterji na mirnih vodah so se konec tedna preizkusili na močni mednarodni regati v Milanu. Dosegli so nekaj odličnih uvrstitev, osvojili so tri medalje ter več uvrstitev v finale, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Rok Šmit je v finalu članov na 200 metrov osvojil tretje mesto, pred njim sta v cilj priveslala le Italijana Andrea Domenico Di Liberto in Flavio Spurio. Za zmagovalcem je bohinjski kajakaš zaostal za dobre pol sekunde.

Šmitov uspeh sta dopolnila Anže Pikon in Matevž Manfreda, ki sta prav tako veslala v finalu A. Pikon, ki je v polfinalni skupini zaostal le za Šmitom, je bil na koncu tekmovanja peti, Manfreda pa se je uvrstil na končno sedmo mesto.

Manfreda in Pikon sta tretje mesto osvojila v konkurenci kajakaških dvojcev na 500 metrov. V cilj sta prišla z enakim časom kot madžarska naveza Patrik Kovesdi - Gergo Kovacs. Obe posadki sta za zmagovalcema Giacomom Rossijem in Davidom Francom zaostali za 28 stotink sekunde, na drugem mestu pa je bil italijanski čoln Achille Spadacini - Nicola Volo.

Še eno tretje mesto je osvojil mladinec Jure Kragelj, in sicer na 500-metrski razdalji.

Dve uvrstitvi v finale je zabeležila kajakašica Mia Medved. Na 200 metrov je bila peta, z dobro sekundo zaostanka za zmagovalko. Še pred nastopom na 200 metrov je Mia Medved tekmovala tudi na 500 metrov, zasedla je deveto mesto.

V moškem finalu kajakašev na 500 metrov je bil Manfreda peti, z manj kot dvema sekundama zaostanka za zmagovalcem finala Avstrijcem Timonom Maurerjem, Jošt Zakrajšek je bil na 1000 metrov sedmi.