Thermometer Blue 0

golf

Nedelja, 17. 7. 2016, 20.26

Šved Henrik Stenson zmagovalec The Opna

Z izjemno predstavo in najboljšim seštevkom udarcev v 145-letni zgodovini je Šved Henrik Stenson prišel do svojega prvega naslova na turnirjih 'major'. Odprto prvenstvo Velike Britanije oz. The Open je osvojil z rezultatom -20, s čimer je za tri udarce premagal Američana Phila Mickelsona.

Takole je s pokalom poziral Šved Henrik Stenson. | Foto: Reuters Takole je s pokalom poziral Šved Henrik Stenson. Foto: Reuters Zadnji dan najprestižnejšega in najstarejšega golf turnirja na svetu je bil za sladokusce. Stenson in Mickelson sta prikazala predstavo, ki se jo bodo ljubitelji te igre še dolgo spominjali. Štiridesetletni Šved je zadnjo rundo odigral z osmimi udarci pod parom igrišča ali 63, s čimer je le za las zgrešil dnevni rekord na 'majorjih'.

"Nekaj časa bom potreboval, da se vse skupaj poleže, vendar že zdaj vem, da sta mi do tega dosežka pomagala dva - Phil Mickelson, ki je igral izjemno in me gnal naprej, ter moj dober prijatelj Mike, ki je v sredo po dolgi bolezni izgubil boj za življenje. Vem, da je bdel nad menoj," je s pokalom Claret Jug v roki dejal Stenson.

Za dobro predstavo sta potrebna dva in za to je poskrbel petkratni zmagovalec 'majorjev' Phil Mickelson. Bil je vodilni po prvem in drugem dnevu, zadnjih osemnajst lukenj pa je začel z udarcem zaostanka. Odigral jih je 65 (-6), ni izgubil udarca, vseeno pa je turnir končal na drugem mestu.

Ostali tekmovalci so bili izven igre za zmago že pred nedeljo. Na koncu je tretje mesto osvojil Američan J. B. Holmes (-6), četrti je bil njegov rojak Steve Stricker (-5), z minus štiri pa so si peto mesto razdelili Rory McIlroy iz Severne Irske, Španec Sergio Garcia in Anglež Tyrrell Hatton.

Najboljši golfisti sveta imajo čez štirinajst dni že novo veliko preizkušnjo. Zaradi olimpijskih iger so četrti 'major' sezone, prvenstvo PGA, prestavili na konec julija. Potekal bo v Springfieldu, New Jersey, od 28. do 31. julija.