18.26

Špela Ponomarenko Janić Jošt Zakrajšek

Sobota, 16. 5. 2015, 18.26

Špela Ponomarenko Janić po vrnitvi že med najboljšimi

Na Portugalskem na mirnih vodah Montemor-O-Velha so sprinterji in sprinterke zaključili drugi tekmovalni dan prve tekme za svetovni pokal v novi sezoni.

V dopoldanskih finalih A sta nastopila Špela Ponomarenko Janić, ki je bila osma na 500 metrov, in Jošt Zakrajšek, ki se je na tisočmetrski razdalji uvrstil na deveto mesto.

Popoldne je bila Ponomarenko Janićeva zelo uspešna tudi na 200 metrov, kjer se je uvrstila v nedeljski finale A, Zakrajšek pa si je zagotovil nedeljski finale na 500 metrov. V nedeljo ga čaka še nastop na 5000 metrov.

Ponomarenko Janićeva in Zakrajšek sta edina slovenska predstavnika na prvi tekmi svetovnega pokala v sprintu na mirnih vodah.

V dopoldanskem finalu A na 500 metrov se je zmage veselila Novozelandka Lisa Carrington, drugo in tretje mesto pa sta si priveslali madžarski reprezentantki Anna Karasz in Krisztina Fazekas - Zur. V finalu A na 1000 metrov je zmagal Portugalec Fernando Pimenta, drugi je bil Avstralec Murray Stewart, tretji pa Španec Francisco Sanchez.