SP v razredu 470 (jadranje)

Španki najboljši na svetu v razredu 470

Jadranje Tina Mrak | Sklepno dejanje SP v razredu 470 je minilo brez Slovenk. | Foto Sportida

Sklepno dejanje SP v razredu 470 je minilo brez Slovenk.

Španski jadralki Silvia Mas Depares in Patricia Cantero Reina sta osvojili naslov svetovnih prvakinj v razredu 470 na prvenstvu, ki se je končalo v Vilamouri na Portugalskem. V današnji regati za medalje sta bili četrti in sta skupaj osvojili 75 točk. Drugi sta bili Nizozemki Afrodite Zegers in Lobke Berkhout z vsega točko zaostanka (76), tretje mesto sta osvojili Italijanki Elena Berta in Bianca Caruso (84).

Tina Mrak Veronika Macarol SP
Sportal Konec SP za Slovenki: ostali sta brez regate za medalje

Olimpijska zmagovalka Britanka Hannah Mills ter njena v zadnjih štirih sezonah nova flokistka Eilidh McIntyre, ki sta branili naslov, sta bili peti (94). Pred njima sta bili četrti Francozinji Camille Lecointre in Aloise Retornaz (93), zmagovalki regate za medalje.

Najboljši slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po petih dnevih tekmovanje končali že v petek na skupnem 15. mestu (119 točk) in se nista uvrstili v regato najboljše deseterice za medalje.

Primorki sta ta cilj zgrešili za 17 točk. V 11. in zadnji regati pred finalom sta bili najboljši na prvenstvu, zasedli sta drugo mesto. Pred njima sta bili le Britanki Millsova in McIntyrova, vodilni na svetovni lestvici.

Mednarodna jadralna zveza oziroma njen razred 470 pa sta pred koncem SP pričakovano sporočila, da letošnjega evropskega prvenstva ne bodo pripravili v Hyeresu zaradi ukrepov francoskih oblasti za zajezitev epidemije novega koronavirusa. Prvenstva pa niso odpovedali, organizirali ga bodo v Vilamouri med 30. aprilom in 7. majem.