8 let, 2 meseca

ragbi Slovenija Danska

Sobota, 25. 10. 2014, 16.17

Slovenski ragbisti nizajo zmage, po Srbiji padla še Danska!

Slovenska reprezentanca v ragbiju je v Odenseju na drugem obračunu novega cikla evropskega pokala narodov premagala nosilko skupine 2C Dansko s 16:10 (10:7).

Encijani so tako po zanesljivi zmagi na uvodni tekmi v Šiški proti Srbiji še povečali možnosti za napredovanje v višji rang tekmovanja.

Slovenska reprezentanca je favorizirane Dance, ki so tudi nosilci skupine 2C, premagala z dobro pripravljenostjo in borbenostjo. S tem je Slovenija potrdila tudi prvo mesto v tej skupini evropskega pokala narodov, kjer bo ostala čez zimo, saj se tekmovanje nadaljuje šele 18. aprila 2015 s tekmo Slovenije proti Luksemburgu.

Tekma v Odenseju se je za Slovence začela slabo, saj so domači že v drugi minuti povedli s 7:0. Od tega trenutka naprej je bila slovenska obramba neprobojna in kmalu so preko Mirta Suljiča izenačili rezultat, pred koncem drugega polčasa pa je Žiga Burnik s strelom iz odskoka povišal vodstvo na 7:10.

V drugem polačasu so Slovenci z odlično obrambo povsem onemogočili domačine in jih prisili k prekrškom, kar je izkoristil danes odlični Žiga Burnik in Slovencem zagotovil pomembno zmago.

Danci, ki - kot je poudaril predsednik ragbijske zveze Slovenije Primož Bohinc - imajo štiri lige za razliko od Slovenije, ki ima štiri klube, so tako na peti medsebojni tekmi proti Sloveniji doživeli še tretji zaporedni poraz. Slovenci so slavili še v letih 2008 in 2010, medtem ko so igralci s severa Evrope zmagali v letih 2002 in 2003.