Nedelja, 29. 8. 2021, 16.52

Šah

Slovenski najstnik med najboljšimi na članskem DP v Avstriji

Šah splošna | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mladi slovenski šahist Domen Tisaj je na članskem avstrijskem državnem prvenstvu v standardnem šahu osvojil 6,5 točke, kar je v konkurenci 321 tekmovalcev iz 26 držav zadoščalo za delitev tretjega mesta. To mesto si je delil z osmimi tekmovalci.

Še ne 19-letni slovenski šahist Domen Tisaj je na Austria Open Masters 2021 poskrbel za odmeven rezultat. Njegov rojak Jaka Brilej je osvojil 32. mesto, šele 14-letni Nejc Herega pa je bil 63. Višje se je uvrstil na hitropoteznem prvenstvu, kjer je končal tekmovanje kot 36, tam pa je blestel tudi Tisaj.

Domen Tisaj | Foto: Igor Tisaj Foto: Igor Tisaj

Na hitropoteznem državnem prvenstvu slovenskih severnih sosedov je zasedel 13. mesto, na turnirju pa premagal tudi najboljšega avstrijskega šahista, velemojstra Markusa Raggerja (ELO rating - 2.685 točk).