11.26

Tina Trstenjak judo Tokio

Sobota, 6. 12. 2014, 11.26

Slovenski judo v Tokiu zasijal v zlatem odtenku

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je na grand slamu Tokia v kategoriji do 63 kilogramov osvojila prvo mesto in za zmago prejela tudi ček v višini 5000 ameriških dolarjev.

V finalu je celjska judoistka Tina Trstenjak premagala Italijanko Edwige Gwend. Rok Drakšič je med borci do 73 kilogramov osvojil sedmo mesto.

Adrian Gomboc (do 66 kg), Nina Milošević (do 63 kg), Petra Nareks (do 52 kg), Anka Pogačnik (do 70 kg) in Kristina Vršič (do 48 kg) so na tekmovanju z zelo močno konkurenco, kjer nastopa 419 borcev in bork iz 65 držav, ostali brez uvrstitev.

V nedeljo bodo na tatamije turnirja z nagradnim skladom 154.000 ameriških dolarjev v dvorani Tokyo Metropolitan Gymnasium stopili še Mihael Žgank (do 90 kg), Klara Apotekar in Ana Velenšek (obe do 78 kg).