Urška Kuharič Klavdija Jerovšek Živa Dvoršak Kairo svetovno prvenstvo Strelstvo

Sobota, 15. 10. 2022, 19.13

Kairo, SP v strelstvu

Slovenske strelke z novim državnim rekordom za las ob finale na SP

Živa Dvoršak | Živa Dvoršak (na sliki), Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič so na SP v Kairu za las zgrešile uvrstitev v finale. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenske strelke Živa Dvoršak, Klavdija Jerovšek in Urška Kuharič so na svetovnem prvenstvu v Kairu malenkosti ločile do preboja v finale na ekipni tekmi v disciplini zračna puška 10 metrov. Slovenke so na današnji kvalifikacijski tekmi zadele 939,3 kroga, kar je nov državni rekord, do preboja med osem najboljših pa jim je zmanjkalo le 0,3 kroga.

Strelstvo, zračna pištola, splošna
Sportal Jože Čeper do 49. mesta na SP v Kairu

Od treh slovenskih strelk, ki so v konkurenci tekmovalk iz 30 držav osvojile deseto mesto, je bila na današnji ekipni tekmi najboljša Dvoršakova s 314,3 kroga. Ljubljančanka je v treh serijah zadela 104,0, 104,6 in 105,7 kroga. Jerovškova je dosegla 313,7, 27-letna Kuharičeva pa 311,3 kroga.

Slovenske strelke so dosedanji državni rekord, ki so ga v isti postavi postavile marca letos na evropskem prvenstvu v norveškem Hamarju, izboljšale za krog.

V današnjih kvalifikacijah so bile najbolj natančne strelke iz Južne Koreje, ki so zadele 947,1 kroga. Poleg njih so se v nedeljski finale prebile še tekmovalke iz Indije (947,0), Norveške (943,0), Tajvana (942,0), ZDA (941,1), Nemčije (941,1), Kitajske (940,8) in Japonske (939,6).

Na petkovi posamični preizkušnji v disciplini zračna puška 10 metrov je bila najboljša Jerovškova, ki je s 625,3 kroga zasedla 58. mesto. Dvoršakova je tekmo s 624,7 kroga končala na 63., Kuharičeva pa s 624,1 kroga na 68. mestu.