19.50

Domen Škofic

Četrtek, 21. 7. 2011, 19.50

Škofic in Sova skozi kvalifikacije Arca

Na SP v športnem plezanju v Arcu so kvalifikacije v težavnostnem plezanju opravili moški. Od šestih slovenskih tekmovalcev sta kvalifikacije uspešno opravila Matej Sova ter Domen Škofic.

Na štartu je bilo 130 tekmovalcev. Tako kot ženske dan prej so tudi moški bili razdeljeni v dve kvalifikacijski skupini. Tekmovalci so v vsaki od kvalifikacijskih skupin plezali po dve smeri, napredovanja pa si je v vsaki skupini priborilo le po 13 tekmovalcev, skupno 26, ki se bodo merili v sobotnem polfinalu.

Vstopnici za polfinale sta si priborila dva Slovenca. Matej Sova je v svoji skupini zasedel 11. mesto (skupno je bil 22.), Domen Škofic pa je bil v svoji skupini 12. ter skupno 23. Največje razočaranje so vsekakor kvalifikacije pomenile za Klemna Bečana, ki se mu je ponesrečila druga smer, in je v skupini, v kateri je nastopal tudi Sova, ostal pred vrati polfinala na 17. mestu oziroma je zasedel zanj skromno končno 33. mesto.

V svojem debiju na svetovnem prvenstvu je 19-letni Urban Primožič zasedel končno 45. mesto (v kvalifikacijski skupini je bil 23.), 18-letni Sergej Epih je svoje prvo člansko svetovno prvenstvo končal na 53. mestu (v svoji skupini je bil 27.), svetovni kadetski prvak 18-letni Jure Raztresen pa je bil prav tako na svojem prvem članskem SP 63. (32. v svoji skupini).

V sredo so si polfinale v težavnosti priborile že Mina Markovič, Natalija Gros in Maja Vidmar.