Torek, 5. 7. 2022, 20.50

Sredozemske igre, 5. julij

Še tretja in četrta sredozemska kolajna za Katjo Fain

Katja Fain | Foto Guliverimage

Slovenske plavalke Janja Šegel, Neža Klančar, Katja Fain, ki je bila pred tem že druga na 400 m prosto, in Tjaša Pintar so zadnji tekmovalni dan 19. sredozemskih iger v alžirskem Oranu v štafeti 4 X 100 m prosto prepričljivo osvojile zlato medaljo.

S časom 3:38,52 so popravile slovenski rekord (3:39,61), ki so ga v isti postavi kot v tokratnem finalu postavile 17. maja lani v Budimpešti. Francozinje so bile druge s tremi sekundami in petimi stotinkami zaostanka.

Katja Fain se je dobro uro in pol pred zaključnim štafetnim nastopom ovenčala z medaljo srebrnega leska na 400 m prosto (4:09,07).

Tokrat je za manj kot tri sekunde zaostala za državnim rekordom (4:06,35) Anje Klinar, ki ga je odplavala 3. julija 2016 v francoskem Vichyju Val d'Allierju.

V torkovih finalih so bili še trije slovenski plavalci. Sašo Boškan bil na 200 m prosto šesti 1:49,15 in se je povsem približal slovenskemu rekordu (1:48,92) Petra Mankoča iz leta 2003. Primož Šenica Pavletič je bi peti na 200 m hrbtno, (2:00,51) v isti disciplini je bil Anže Ferš Eržen osmi (2:00,85).

Slovenija je tako na sredozemskih igral osvojila skupno 23 medalj, kar je veliko manj kot pred štirimi leti v španski Tarragoni (36 medalj), a so bile tedaj štiri zlate, tokrat pa jih je bilo šest najžlahtnejšega leska. Tri zlate so bile dosežene v bazenu, pri vseh je bila udeležena Janja Šegel, najboljša slovenska udeleženka iger, na katerih so plavalci skupaj osvojili kar deset medalj.