Nikita Nagornij gimnastika evropsko prvenstvo

Petek, 12. 4. 2019, 19.10

5 let

EP v športni gimnastiki, Szczecin

Rusu in Francozinji prvi zlati odličji na evropskem prvenstvu

Nikita Nagornij, krogi | Rus Nikita Nagornij je osvojil prvo zlato odličje na EP. | Foto Getty Images

Rus Nikita Nagornij je osvojil prvo zlato odličje na EP.

Na evropskem prvenstvu v športni gimnastiki v poljskem Szczecinu so podelili prvi komplet medalj. Zmagovalec posamičnega mnogoboja je postal Rus Nikita Nagornij, ki je na šestih orodjih zbral 0,833 točke več od rojaka, sicer aktualnega svetovnega prvaka v mnogoboju, Arturja Dalalojana. V ženski konkurenci v posamičnem mnogoboju je slavila Francozinja Melanie de Jesus dos Santos, na štirih orodjih je zbrala 55,433 točke. Drugouvrščeno Britanko Elisso Downie je premagala za vsega 0,068 točke.

Nagornij je zbral 88,665 točke, Dalalojan 87,832, tretjeuvrščeni Ciprčan Marios Georgiou (84,398) pa je zbral 4,267 točke manj od prvaka Nagornija.

Nagornij je na EP prišel do svoje šeste medalje, pete zlate, četrte posamične in prve mnogobojske, v katerem je bil sicer bronast na zadnjem svetovnem prvenstvu v Dohi.

Slovenci niso tekmovali.

Zlato Francozinji

Za kolajne so se nato pomerile še telovadke, kjer prav tako ni bilo Slovenk. Francozinja Melanie de Jesus dos Santos si je pritelovadila četrto medaljo na EP, zlata je bila lani v Glasgowu na parterju in srebrna na ekipni tekmi, leta 2017 je bila bronasta v mnogoboju.

Na tretjem mestu je končala Rusinja Angelina Melnikova, ki je za zmagovalko zaostala 0,368 točke.

V mnogoboju se je od Slovenk v četrtkovih kvalifikacijah predstavila Tjaša Kysselef, na koncu je bila 55.

V soboto in nedeljo bodo v Szczecinu posamični finali po orodjih. Boji za medalje se bodo začeli ob 13. uri, na preskoku bo tekmovala Teja Belak, ki je bila druga v četrtkovih kvalifikacijah.