22.08

ritmična gimnastika

Petek, 26. 9. 2014, 22.08

Rusinja pričakovano ubranila svetovni naslov

Svetovna in evropska prvakinja v ritmični gimnastiki Rusinja Jana Kudrjavceva je na svetovnem prvenstvu v Izmirju pričakovano ubranila lanski naslov v mnogoboju.

S tem je mlada ruska zvezdnica, ki bo ta mesec dopolnila komaj 17 let, osvojila še peto zlato kolajno tega prvenstva, ob tem pa ima še eno srebrno odličje. Kudrjavceva je prepričljivo ubranila mnogobojski naslov, potem ko je prav za zadnji nastop, sestavo z obročem, prejela neverjetnih 19,000 točk. Skupno je zbrala 75,266 točke. Da je Rusija tudi tokrat slavila dvojno zmago, je poskrbela njena reprezentančna kolegica Margarita Mamun, ki je s 74,149 točke osvojila srebro, na tretji stopnički pa se jima je pridružila Ukrajinka Ana Rizatdinova, ki je zbrala 72,449 točke.

Kudrjavceva je tako samo na tem prvenstvu osvojila pet naslovov; najboljša je bila v mnogoboju, z rusko ekipo ter v finalih z obročem, žogo in kiji, s trakom pa je bila srebrna. Poleg šestih kolajn pa je na tem prvenstvu prejela tudi Longinesovo nagrado za miss elegance.

Z današnjim finalom mnogoboja se je za posameznice svetovno prvenstvo končalo; konec tedna se bodo v Izmirju za naslove pomerile še skupinske sestave.