3 leta, 4 mesece

slovenska rokometna reprezentanca Mersin

Sreda, 26. 6. 2013, 16.32

Rokometaše je remi s Tunizijo pahnil v čakalno vrsto

Slovenska moška rokometna reprezentanca je proti Tuniziji vknjižila remi 32:32, po katerem si še ni izborila polfinalnega nastopa na sredozemskih igrah v turškem Mersinu.

Slovenci so po dveh zaporednih zadetkih Gašperja Marguča povedli s 3:0 in imeli prednost vse do 22. minute, ko so Tunizijci, ki na SI nastopajo v praktično najboljši zasedbi, najprej izenačili na 14:14 in nato povedli s 16:14. Za izenačenje ob koncu prvega polčasa je poskrbel Jure Dolenec, v nadaljevanju pa se je bila prava bitka za vsak zadetek. Klemen Ferlin je bil v zbiranju obramb uspešnejši od tunizijskih vratarjev, a so tekmeci vseeno še naprej imeli minimalno prednost. Deničevim izbrancem je v 37. minuti uspelo izenačiti na 21:21 in do konca tekme se je igralo "gol za gol".

Tunizija je sicer v 57. minuti povedla z 31:29, a so Staš Skube, Marguč in Simon Razgor poskrbeli za preobrat. Slednji je pol minute pred koncem zadel za 32:21, a je Bennour, najboljši strelec Tunizije, uspel izenačiti. Slovencem je za zadnji poizkus ostalo devet sekund, a jim ni uspelo doseči zmagovitega zadetka. V slovenski izbrani vrsti je bil najbolj učinkovit Simon Razgor s sedmimi goli, Borut Mačkovšek je prispeval šest, Gašper Marguč pa pet golov.

Dokončna odločitev o polfinalu bo padla po četrtkovih tekmah med Tunizijo in Egiptom ter Hrvaško in Grčijo. Slovenija je na štirih tekmah premagala Grčijo in Hrvaško, igrala neodločeno s Tunizijo in izgubila z Egiptom. Trenutno je v vodstvu s petimi točkami, Hrvaška in Egipt sta jih je zbrali po štiri, Tunizija tri, Grčija pa je brez točk.