7 let, 12 mesecev

Rajko Hrvat veslanje

Petek, 4. 9. 2015, 12.42

Rajko Hrvat po premišljeni predstavi do naslova svetovnega podprvaka!

Slovenski veslač Rajko Hrvat je na svetovnem prvenstvu v Franciji z izjemno predstavo v drugi polovici proge osvojil srebrno medaljo.

Rajko Hrvat je začel počasi. Na prvih 500 metrih je bil zadnji, na polovici proge pa peti, vendar pa je bil zaostanek za takrat vodilnim Srbom Stanojevićem, sicer njegovim velikim prijateljem majhen, približno dolžina čolna. Odločilnih je bilo drugih tisoč metrov. Tam hudega ritma niste več zmogla Nemec Steinhuebel in Britanec Kirkwood, ki sta ves čas veslala pred našim reprezentantom.

Hrvat se je prebil na tretje mesto in na 1.500 metrih zaostajal le še slabo sekundo in pol za Srbom in bil tik za Novozelandcem. Zadnja četrtina proge je bila na vse ali nič.

Rajko je močno dvignil tempo in švignil mimo Srba, tako da mu je lahko sledil le že novozelandski veslač. V samem zaključku tekme je bil ta močnejši in je premagal Hrvata za 0,79 sekunde. Na tretjem mestu je za dobri dve sekundi zaostal srbski veslač, za jim pa so se v razmaku zgolj dobrih dveh sekund zvrstili Nemec, Američan in Britanec.

Medalje je najboljšim trem, ki jih povezuje prijateljstvo in skupne naporne ure treningov, tudi v Bohinju, podelil predsednik Mednarodne veslaške zveze FISA Jean-Christophe Rolland.

Popoldan sta v boju za uvrstitev v finale C in D v dvojnem dvojcu nastopila še Mariborčan Gašper Fistravec in Blejec Janez Zupan. Po neuspehu v četrtfinalu tudi v petek nista našla pravega zavesljaja in po zadnjem mestu v tolažilnem polfinalu bosta v soboto nastopala v finalu D za uvrstitev med 19. in 24. mestom.