Ivana Zera državno prvenstvo Namizni tenis Darko Jorgić Darko Jorgić Deni Kožul

Nedelja, 1. 3. 2020, 16.37

Rakek, DP v namiznem tenisu

Presenečenje na državnem prvenstvu: Kožul v finalu boljši od Jorgića

Deni Kožul | Deni Kožul je državni namiznoteniški prvak. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Deni Kožul je državni namiznoteniški prvak.

Na Rakeku so se namiznoteniški igralci merili za državne naslove. V središču pozornosti je bilo tekmovanje v moški konkurenci, kjer sta ob odsotnosti Bojana Tokića do finala po pričakovanju prišla Darko Jorgić in Deni Kožul, nekoliko presenetljivo pa se je do svojega drugega naslova dokopal Kožul, ki je reprezentančnega kolega ugnal s 4:3.

Do finala sta oba izgubila le po en niz, Logatčan Kožul, ki je v finalu zaostajal z 2:3, ga je v četrtfinalu oddal Petru Hribarju, Hrastničan Jorgić, trikratni državni prvak (z osmimi naslovi je najuspešnejši Tokić, ki pa na prvenstvih že nekaj časa ne nastopa) pa prav tako v četrtfinalu Janu Žibratu. Bronasto kolajno sta osvojila Mitja Horvat in Tomaž Pelcar, ki je v četrtfinalu nekoliko presenetljivo premagal Tilna Cvetka.

Jorgiću za uteho ostaja naslov pri moških dvojicah, v katerih sta skupaj s Hribarjem v finalu s 3:1 ugnala Horvata in Žibrata. Naslov med mešanimi dvojicami sta osvojila Cvetko in Nina Zupančič, v finalu sta bila s 3:1 boljša od Hribarja in Aleksandre Vovk.

Pri ženskah se je svojega prvega naslova veselila Ivana Zera. V finalu je s 4:2 premagala Katarino Stražar, bronasto kolajno sta okrog vratu obesili Lara Opeka in Tamara Pavčnik, slednja je v četrtfinalu izločila branilko naslova Ana Tofant.

V ženskih dvojicah sta v finalu Vovkova in Stražarjeva s 3:0 odpravili z Leo Paulin in Tofantovo.