9.06

Špela Ponomarenko Janić

Nedelja, 23. 8. 2015, 9.06

Ponomarenko Janićevi še drugo mesto v finalu B na 200 metrov

Slovenska kajakašica na mirnih vodah, Špela Ponomarenko Janić je zadnji dan svetovnega prvenstva v Milanu osvojila še drugo mesto v finalu B na 200-metrski razdalji.

V malem finalu je bila od Ponomarenko Janićeve boljša le srbska tekmovalka Nikolina Moldovan, tretje mesto je osvojila Turkinja Lasma Liepa. Špela si je s sobotnim šestim mestom na 500 metrov že zagotovila vozovnico za olimpijske igre v Braziliji.

Z nastopom v finalu B sta na 500-metrski razdalji opravila tudi kajakaša Alan Apollonio in Simon Blaževič ter osvojila peto mesto. Zmagala sta Srba Dragan Hancovski in Uroš Mitjev.

Popoldan bo na 5000 metrski razdalji nastopil še Jošt Zakrajšek.