Sobota, 23. 3. 2024, 13.49

1 mesec

Judo, grand slam, Tbilisi

Pogačnik in Hojak v Tbilisiju do sedmega mesta

Slovenska judoista Anka Pogačnik v kategoriji do 70 kg in Martin Hojak v kategoriji do 73 kg sta na grand slamu v Tbilisiju osvojila sedmi mesti.

Kaja Kajzer
Sportal Olimpijska prvakinja zaustavila Kajo Kajzer

Anka Pogačnik je v svoji kategoriji najprej s končnim prijemom ugnala Gruzijko Nino Gulbani, v boju za četrtfinale pa Kazahstanko nato še Jekaterino Tokarevo. Nato je tekmovalko kranjskega Triglava ustavila bronasta z zadnjih olimpijskih iger Nizozemka Sanne van Dijk. V četrtfinalu jo je premagala še letošnja zmagovalka Taškenta in Pariza Nemka Miriam Buktereit.

Martin Hojak | Foto: Daniel Novakovič/STA Martin Hojak Foto: Daniel Novakovič/STA

Martin Hojak v kategoriji do 73 kg najprej odpravil Korejca Chola Gwanga, nato pa v osmini finala še štirikratnega vseameriškega prvaka Kubanca Magdiela Estrado. V četrtfinalu je bil tekmec premočan prvopostavljeni Japonec Soichi Hashimoto, nosilec petih odličij s svetovnih prvenstev.

V repasažu je tekmovalec Bežigrada nato po dveh minutah in pol podaljška izgubil še z Nemcem Aleksandrom Gablerjem, ki ga je Ljubljančan nedavno premagal v Taškentu.

V kategoriji do 63 kg je svetovno podprvakinjo Andrejo Leški po dolgem podaljšku presenetila Nemka Dena Pohl. Prvo borbo je izgubila tudi Nika Koren v kategoriji do 70 kg. Boljša je bila Kitajka Dan Yu.