Golf, turnir, Italija

Pia Babnik se je približala olimpijskim igram

Pia Babnik | Pia Babnik se je približala drugemu nastopu na olimpijskih igrah. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Pia Babnik se je približala drugemu nastopu na olimpijskih igrah.

Slovenska golfistka Pia Babnik je turnir v Italiji z nagradnim skladom 300.000 evrov končala na šestem mestu. Druga slovenska predstavnica Katja Pogačar je bila 24.

Dvajsetletna Babnik je turnir na igrišču kluba Golf Nazionale odigrala z 210 udarci oziroma šestimi pod parom. Najboljšo rundo, 67 udarcev, je odigrala drugi dan. V petek je potrebovala 72 udarcev, danes pa 71. Pogačar je za las prišla skozi rez (71, 76), zadnji pa je z 69 udarci izenačila svojo najboljšo uvrstitev v sezoni.

Zmagala je Angležinja Amy Taylor (-10), druga je bila Španka Maria Hernandez (-9), tretje mesto pa so si razdelile Francozinja Camille Chevalier, Italijanka Francesca Fiorellini in Singapurka Shannon Tan (vse -7).

S šestim mestom se je Babnik močno približala mestom, ki najboljših 60 po državnih kvotah, Slovenija ima lahko dve nastopajoči, peljejo na olimpijske igre v Pariz.

Babnik je bila pred turnirjem v Italiji na 392. mestu lestvice, zadnja uvrščena na olimpijski turnir pa je trenutno Avstrijka Sarah Schober (325. na svetovni lestvici). Ljubljančanka je bila sicer že pred tekmovanjem v Italiji četrta rezerva za mesto na OI. Nova računalniška lestvica bo objavljena v torek.

24. junij zadnji dan

Rok za uvrstitev na OI je 24. junij, torej po koncu turnirja evropske serije naslednji teden, ko bosta Babnik in Pogačar med 21. in 23. junijem nastopili na Češkem. Tudi ta turnir bo imel nagradni sklad 300.000 evrov.

Od slovenskih golfistk se je na olimpijske igre, ki bodo med 26. julijem in 11. avgustom, že uvrstila Ana Belac.