Pia Babnik Pia Babnik

Nedelja, 17. 10. 2021, 9.07

Pia Babnik četrta v New Yorku

Pia Babnik | Foto Guliverimage

Mlada slovenska golfistka Pia Babnik je zabeležila nov vrhunski rezultat. Na turnirju evropske turneje v New Yorku, na katerem je sodelovalo tudi dvanajst povabljenih igralk s turneje LPGA oziroma šest iz prve dvajseterice na svetu, je 17-letna Ljubljančanka zasedla četrto mesto.

Turnir Aramco Team Series z nagradnim skladom milijon dolarjev, ki je potekal v ekipnem in individualnem formatu, je osvojila Angležinja Charley Hull (-12), druga je bila prva igralka na svetu Američanka Nelly Korda (-11), tretja pa še ena domačinka Danielle Kang (-9).

Babnikova je za tretjim mestom zaostala za dva udarca, s peto uvrstitvijo med prvih deset na dvajsetih odigranih turnirjih to sezono pa se je v skupni razvrstitvi sezone na evropski turneji zavihtela na četrto mesto.

Druga slovenska predstavnica na igrišču Glen Oaks Katja Pogačar je zasedla 38. mesto.

Babnikova je igrala v ekipi Aditi Ashok, ki je turnir končala na 13. mestu, Pogačarjeva pa je bila del ekipe Alice Hewson (21.).