7 let, 12 mesecev

judo svetovni pokal Petra Nareks

Sobota, 11. 6. 2011, 17.02

Petra Nareks peta v Lizboni

Judoistka Petra Nareks je na sobotni tekmi svetovnega pokala v Lizboni v kategoriji do 52 kg osvojila peto mesto.

V portugalski prestolnici so nastopile še Kristina Vršič (do 48 kg), Vesna Đukić (do 57 kg) in Nina Milošević (do 63 kg), vse tri pa so izgubile svoje uvodne borbe.

Nareksova, sicer judoistka celjskega kluba Sankaku, je v uvodni borbi premagala Španko Heleno Gil Moreno, v drugem pa izgubila s Francozinjo Jacqueline Lisson. V repasažu je bila najprej boljša od Rusinje Natalije Sinicine, boj za kolajno pa ji je onemogočila Nemka Romy Tarangul.

Vršičevo je v prvi borbi ugnala Rusinja Natalija Kondratjeva, od Đukićeve je bila boljša prav tako ruska judoistka Irina Zabludina, od Miloševičeve pa Brazilka Katherine Campos De Moraes.

V nedeljo se bo predstavila še Urška Urek v kategoriji nad 78 kg, v uvodnem krogu pa jo čaka Alžirka Sonia Asselah.

Voelk usoden za Jereba

Judoist Sašo Jereb (do 73 kg) je v uvodni borbi svetovnega pokala v estonskem Tallinnu najprej premagal Azerbajdžanca Eldarja Gasimova, nato pa ga je izločil Nemec Christopher Voelk. V nedeljo bo v kategoriji do 81 kg nastopil še Gašper Jerman, v prvem krogu pa ga čaka Italijan Francesco Bruyere.