15.17

Anja Osterman Jošt Zakrajšek

Sobota, 2. 5. 2015, 15.17

Ostermanova deveta v Račicah

Slovenska sprinterka v kajaku Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v Račicah osvojila deveto mesto v disciplini na 1000 metrov.

Ostermanova je v finalu zasedla zadnje mesto, zmagala je Nemka Franziska Weber. Med kajakaši je na 1000 m v malem finalu nastopil Jošt Zakrajšek in osvojil šesto, skupno 15. mesto. Parakajakaš Dejan Fabčič (KL2) je na 200 metrov osvojil šesto mesto.

Edina slovenska predstavnica na prvenstvu stare celine Ostermanova je v finalu A veslala v družbi vrhunskih tekmovalk in dobitnic kolajn z največjih tekmovanj. Članica kajakaškega kluba Adria Ankaran je veslala na prvi progi. Tako kot zmagovalka tekme Nemka Webrova, je tudi Ostermanova veslala nekoliko počasneje kot v petkovem delu tekmovanja, kar je na koncu zadostovalo za deveto mesto. To je najboljša uvrstitev za slovensko reprezentantko na članskih evropskih prvenstvih. Srebro si je priveslala Romunka Florentina Caminescu, bron pa Italijanka Irene Burgo. Ostermanova bo v nedeljo nastopila v finalu B na 200 in 500 metrov.

Na tekmovališče se je podal tudi kajakaš Jošt Zakrajšek, ki v petkovem polfinalu na 1000 metrov ni imel svojega dne, nekaj moči so mu pobrale tudi zdravstvene težave, tako da je za las zgrešil uvrstitev v finale A. Drugi dan prvenstva se je tako boril za uvrstitev med 10. in 18. mestom, šesto mesto v malem finalu pa je pomenilo skupno 15. mesto na 1000-metrski preizkušnji.